Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
15. decembris, 2014
Drukāt

Atklās māla mākslas izstādi un Kerkoviusa ģīmetni, kas atgriezusies Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 17. decembrī plkst. 17 LU bibliotēkā Kalpaka bulvārī atklās tautas lietišķās mākslas studijas “Vāpe” dalībnieku Andas Lases un Raita Bobrova keramikas darbu izstādi, pastāstīja LU Preses centrā.

Svētkos citatarp pirmo reizi būs skatāms T. Krausa 1903. gadā radītais L.V. Kerkoviusa portrets, kas pēc ilgstošas prombūtnes un restaurācijas atgriezies saimnieka uzceltajā namā. Gleznu šogad Latvijas Universitātei uzdāvināja L.V. Kerkoviusa mazmazmazmeita Džoisa Kerkoviusa Hegli.

Izstādes idejas autore ir LU TLMS “Vāpe” dibinātāja un vadītāja LU docente Helga Ingeborga Melnbārde, kura 39 gados “Vāpi” izveidojusi par vienu no vadošajām Latvijas keramikas studijām.

Izstāde apskatāma līdz 2015. gada 30. janvārim darba dienās no plkst. 10 līdz 18.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli (1)Ģirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+