Mobilā versija
+5.5°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
15. decembris, 2014
Drukāt

Atklās māla mākslas izstādi un Kerkoviusa ģīmetni, kas atgriezusies Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 17. decembrī plkst. 17 LU bibliotēkā Kalpaka bulvārī atklās tautas lietišķās mākslas studijas “Vāpe” dalībnieku Andas Lases un Raita Bobrova keramikas darbu izstādi, pastāstīja LU Preses centrā.

Svētkos citatarp pirmo reizi būs skatāms T. Krausa 1903. gadā radītais L.V. Kerkoviusa portrets, kas pēc ilgstošas prombūtnes un restaurācijas atgriezies saimnieka uzceltajā namā. Gleznu šogad Latvijas Universitātei uzdāvināja L.V. Kerkoviusa mazmazmazmeita Džoisa Kerkoviusa Hegli.

Izstādes idejas autore ir LU TLMS “Vāpe” dibinātāja un vadītāja LU docente Helga Ingeborga Melnbārde, kura 39 gados “Vāpi” izveidojusi par vienu no vadošajām Latvijas keramikas studijām.

Izstāde apskatāma līdz 2015. gada 30. janvārim darba dienās no plkst. 10 līdz 18.

Pievienot komentāru

Objektu Dobelē saista ar 11. septembri; dome aicina nedramatizēt (5)Sociālajos tīklos izraisījusies diskusija par Dobeles pilsētas domes fasādeis piestiprināto lidaparāta astes daļas mulāžu, kas daļai vērotāju likusi atcerēties 11. septembra notikumus ASV. Domes pārstāve Dzintra Matisone aicina šo instalāciju skatīties kontekstā ar ikgadējo Lielo sniegavīru saietu un nesaistīt ar traģēdijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+