Mobilā versija
-2.9°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
31. jūlijs, 2013
Drukāt

Atrasta pirms diviem gadiem nozagta Stradivāri vijole

LETA/AFPLETA/AFP

Atrasta vērtīgā Stradivāri vijole, kas pirms diviem gadiem tika nozagta starptautiski pazīstamajai dienvidkorejiešu vijolniecei Mindžinai Kimai.

1,2 miljonus sterliņu mārciņu (980 000 latu) vērtais instruments tika nozagts sviestmaižu ēstuvē Londonas ziemeļos.

Lielbritānijas policija pagājušonedēļ atrada vijoli kādā īpašumā Anglijas vidienē. Tā bija labā stāvoklī, vien ar dažiem nebūtiskiem bojājumiem, apstiprināja policija.

“Es joprojām nespēju tam noticēt,” sacīja 35 gadus vecā Kima. “Ik dienu, pat tad, kad gulēju, mani pavadīja zaudējuma un atbildības sajūta par instrumentu. Es to spēlēju kopš pusaugu gadiem, tāpēc tā ilgi ir bijusi nozīmīga manas identitātes sastāvdaļa.”

Tagad mūziķi pārņēmis “milzu pacilājums”, viņa teica.

2011.gadā par Stradivāri vijoles nozagšanu tika notiesāti divi pusaudži. Taču tolaik netika atrasts ne instruments, ne arī 62 000 mārciņu (50 400 latu) vērtais “Peccatte” lociņš un “School of Bazin” lociņš, kura vērtība pārsniedz 5000 mārciņas (4064 latus).

Policijas izmeklētājs Saimons Teilors, kurš vadīja pazudušā instrumenta meklējumus, sacīja, ka esot “absolūti apmierināts”. “Es vienmēr teicu, ka vijoles retuma un īpatnību dēļ to pārdot būtu ļoti grūti, varbūt pat neiespējami, jo respektabli mākslas un senlietu uzpircēji uzreiz saprastu, ka tā ir zagta,” viņš norādīja.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+