Mobilā versija
+0.5°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
23. februāris, 2015
Drukāt

Atrod tumšās matērijas klātbūtni mūsu galaktikā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dzīves Gudrība. Labāk nezināt nemaz nekā zināt slikti. Rafaēls

Tumšo matēriju, kas caurauž Visumu, ir grūti pamanīt. Taču jau pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados Visuma pētnieki ieguva pierādījumus par netveramo matēriju citu galaktiku sastāvā.

Tagad Minhenes Tehniskās universitātes zinātniekiem pirmo reizi izdevies noskaidrot, ka tumšā matērija vērojama arī mūsu galaktikas – Piena ceļa – visdziļākajos nostūros, raksta avīze “The Daily Mail”. “Mēs zinām, ka tumšā matērija ir nepieciešama, lai zvaigznes mūsu galaktikā riņķotu konkrētajā ātrumā. Taču mēs joprojām nezinām, no kā tumšā matērija sastāv un kā tā darbojas,” paziņojis zinātnieks Migels Pato, kurš vadīja zinātnieku grupu, kas atklāja tumšās matērijas klātbūtni mūsu galaktikā un tās tuvējā apkaimē. Pato apņēmies turpināt pētījumus, lai mēģinātu izzināt tumšās matērijas noslēpumu.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+