×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
25. aprīlis, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Tieši smaids Kariņu padara līdzīgu eņģelim (8)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Krišjānis Kariņš

Bārteniekam, zemkopības ministram Jānim Birzniekam esot piederējis Jorkšīras sugas kuilis Birokrats. Vārda devībās krietnais lauksaimnieks droši vien ar humoru gribēja pasvītrot ievērojamās kantorisma vaislas spējas. Mūsdienās “Vienotības” stallī ir gandrīz nelimitēts skaits kungu buļļu Eirokratu, kurus nav saliekuši Briselē pavadītie gadi un kuri uz pirmo palīgā svilpienu gatavi pamest Eiropas maksātās lielgabarīta algas, prēmijas, gratifikācijas, aizkostās bagetes un kamambēra gabalus, pusdzertos šardonē traukus un nepiesātināmās slovakietes, lai auļotu atpakaļ uz tēviju, uz Rīgu pierādīt vietējai publikai savu sabiedrisko derīgumu un neticamās spējas.

Tā Valdis Dombrovskis piekrita brist aizlaistā cūku laidara dubļus un dangas, Andris Piebalgs iesaistījās vietējā dzerstiņā un nu eiroparlamentāris Krišjānis Kariņš, ķēdē nenoturams, kārpīdamies un laizdams dūmus pa nāsīm, raujas uz Latviju, lai Saeimas vēlēšanās kandidētu par premjerministru un pārkristītās “Jaunās vienotības” platformas nākotnes kalēju.

Tā mēdz teikt, ka krīzes iedvesmojot pārmaiņām un neveiksmes – jaunradei, bet bija arī pēdējais brīdis un spiedīga vajadzība atjaunot un pārveidot latviešu tautas pussabrukušo nemateriālās kultūras mantojumu “Vienotības” partiju, kuras veselība vairs nav sevišķi stiprā. Reitinga kontā mazs uzkrājums, un daži labvēļi jau meta tramīgus skatus rokaspulksteņos, cik laika agrāk varenajam politiskajam spēkam atlicis pirms izdzišanas. Arī vienkāršos cilvēkus nogurdināja “Vienotības” publicitātes sāpes ar nepārtrauktu pozicionēšanos un pārkārtošanos akmeņainā attīstības ceļā, kā arī ne pārāk pareizās vadītāju izvēles atbildīgākajos partijas posteņos.

Jaunais līderis ir pazīstams kā nacionāli noskaņots vīrs, kazačoku ar krieviem nelēks. Drīzāk konservatīvs nekā liberāls, nesašmucēsies ar “gribu būt sorosisma mācības cīnītāju pirmajās rindās” – drīzāk būs DDD avīzes lasītājs. Atstāj godīga, gudra, labi audzināta cilvēka iespaidu. Izskatās gaišs puisis ar sakariem Eiropā, kur bija nodots labā kopšanā, un pēc strādāšanas tālumā ar mieru atgriezties taisīt karjeru nacionālajā līmenī.

Taču, uzņemoties projekta “vēlēšanu platforma Jaunā Vienotība” vadību, Kariņš jau dumja reklāmista samācīts uz nesportisku rīcību. Iespējams, pirmās fotosesijas satraukumā briselietis klupis krāgā, plucinājis esošo valdību (kur “Vienotība” ir pajās) – par muļļāšanos un ka zivs pūst no galvas. It kā te ieradies meksikānis el Pistolero vai ES īpašais aģents – autoritārā stingrā roka. Slodzīte Briselē pašam Kariņam radījusi nelielu sklerozīti, jo neizlēmību pirmām kārtām varēja pārmest iepriekšējai “Vienotības” vadītai valdībai. Diez vai tas piestāv demokrātiskam un eiropeiski domājošam spēkam presingot un saknaibīt pašreizējo Ministru prezidentu līdz zilumiem. Vēlētāji gaida no “Jaunās Vienotības” pirmā numura ko citu. Ģenerētas domas par likumiem un kārtību, kāda valstī būtu maināma paša Kariņa kunga ieskatā. Vecu vainu izlīdzināšanu, atzīšanos, ka savulaik atceltā tiesiskuma un nomestā antikorupcijas karoga periods bija kļūda gaišā spēka vēsturē. Partijām klājas solīt dot tautai maizi, gaļu un malku, bet svarīgi arī priekšlikumi, kā celt, piemēram, visai zemo patriotisma intensitāti – latviešos, cittautiešos, uz ārzemēm aizceļojošos rokpeļņos. Vispēdīgi – novērojumi liecina, ka Krišjāņa smaidam un atvērtībai ir zināma reitinga vērtība, nevis grimasē sašķobītam ģīmim, kā “Vienotības” vēl nekronētam premjeram sāpētu zobi. Kariņu tieši smaids dara līdzīgu no debesīm nokāpušam eņģelim, nevis īgnam eirokrātam, kurš teju noplanējis lidostā “Rīga” un jau burkšķ par vietējā saimniecībā valdošām nekārtībām.

Pārkristītā “Vienotība” partnerībā ar brāļiem un māsām no Kuldīgas, Tukuma, Valmieras, Latgales, Jēkabpils perifērajām partijām saglabā perspektīvas izredzes un konkurētspējīgu cilvēcisko materiālu kā atvasēm bagāts celms. Jāatzīmē cieņpilno attieksmi pret ministra Kārļa Šadurska paveikto izglītības druvā un citi saraksta potenciālie dalībnieki arī nav gluži nevarīgi vecīši. “Vienotības” nākšana pie prāta, sakarīga kampaņa, efektīva komunikācija var līdzēt atgūt kaut daļu no paputējušajiem lauriem. Tad, rezultātus sverot, eiropieša Kariņa un viņa draugu cieša apņemšanās saistīt partiju ar sabiedrības un valsts likteņiem būs ataususi kā tīri glīts un cilvēkus nomierinošs skats.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Ko sūstāties, ka nav Atbildēt

  Lūdzu jums te ir pozitīvs un pieredzējis politiķis.

 3. Blēži pasakas stāsta Atbildēt

  Kas tad kariņš ar kāju pa d dabūjis no briseles ka atvilkās te. Tāpat kā ždanoks un maimīkins vienā kulē bāžami.

 4. Labs raksts…ceru ka cilvēki izdarīspareizo izvēli,lai nebalsotu par šiem brāliem un māsām!

 5. Ļoti mainījies, tiesa. Solījumi – pavisam svaigi, nedzirdēti, un tik ļoti vajadzīgi nomāktajai tautai. Tiešām. Ar pārliecību. Lielu!

 6. LĪDZ EŅĢELIM TĀLU! REDZĒJU TUVPLĀNĀ KARIŅU ROJAS MAXIMA VEIKALĀ. PARASTS VĪRIETIS. TUR NAV NEKĀ SEVIŠĶA NO ĀRĒJĀ VIEDOKĻA SKATOTIES! ARĪ PAĢĒRBS TĀDS NE SEVIŠĶI. KATRĀ ZIŅĀ AR KRIEVIEM KAZAČOKU NEDEJOS, JO VISPĀR NEIZPROT LATVIJAS SITUĀCIJU PSRS SASTĀVĀ UN NEPROT KRIEVU VALODU?! VVF VĒL TAGAD NESAPROT VALSTS UN SABIEDRĪBAS SITUĀCIJU PSRS SASTĀVĀ…ABI DIVI NĀK NO PILNĪGI CITAS PASAULES UN NEKĀ KOPĪGA PAT NAV AR ŠEJIENES LATVIEŠIEM, KAS TO VISU PIEREDZĒJUŠI! CIK SMIEKLĪGI VIŅU SRIEDELĒJUMI PAR JĒDZIENU ”TRIMDA”… ”ĢRŪTĪBAS” utt. SIBĪRIJĀ ESOT VIŅI ZINĀTU ŠO VĀRDU PATIESO NOZĪMI…KUR VĒL CITI JAUTĀJUMI VISA SAKARĀ? TĀ KĀ PILNĪGI GARĀM AR KARIŅU KĀ PREMJERU….

 7. Jaunai Kariņš Jaunajā Vienotībā ? … smiekli nāk .

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Un tagad mani 100 grēki Latvijai.

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai, arvien vairāk dažādu ļaužu, organizāciju velta kādu savu darbu, pasākumu vai lietu valsts simtgadei. Aglonā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības ar dažādiem pasākumiem, šodien notiek svētku galvenā mise.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+