×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. augusts, 2013
Drukāt

Atzīmēs Marka Rotko 110. dzimšanas dienu

foto - Letafoto - Leta

9. Starptautiskajā mākslas rezidencē “Marks Rotko 2013” piedalīsies mākslinieki no deviņām pasaules valstīm, tiks atklātas vairākas izstādes, tostarp Rīgā, un svinēs Rotko 110. dzimšanas dienu, aģentūrai BNS pastāstīja Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs mārketinga speciāliste Inga Goldberga.

Starptautiskā rezidence norisināsies no 6. līdz 25. septembrim.

Pēc mākslinieku sagaidīšanas lidostā “Rīga” 6. septembrī ar diviem pasākumiem rezidence pieteiks sevi Rīgā. Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās (LNB) K. Barona ielā 14 tiks atklāta izstāde “Marks Rotko un amerikāņu abstraktais ekspresionisms”, kur būs skatāmas trīs lielformāta mākslinieka darbu reprodukcijas un grāmatas par Marku Rotko un amerikāņu abstraktajiem ekspresionistiem no LNB un Rotko Mākslas centra bibliotēkas krājuma. Savukārt Eiropas mājā, Aspazijas bulvārī 28, tiks atklāta centra kolekcijas izstāde un būs iespēja tikties ar rezidences dalībniekiem.

13. septembrī Rīgā, Esplanādē, notiks Daugavpils un Rotko centra uzvedums–prezentācija, piesakot sevi kā “Rīga 2014” dalībnieku.

Rezidences oficiālā atklāšana iecerēta 7. septembrī Daugavpils Marka Rotko Mākslas centra pagalmā. Visiem atklāšanas pasākuma apmeklētājiem Rotko centra B sektorā ieeja būs brīva, informēja Goldberga. B sektorā pašlaik skatāma Lielbritānijas mākslinieka Dilvina Smita (Dillwyn Smith) izstāde “LOGI”, iepriekšējo plenēru darbu izlase un starptautiskā keramikas simpozija “Landescape. Priekšvārds” izstāde.

Šogad starptautiskajā mākslas rezidencē iecerēta instalāciju veidošana kopā ar festivāla/darbnīcas “Telpa Daugavpils” dalībniekiem, “Neformālā galerija”, kurā rezidences dalībnieki prezentēs savu radošo darbību un diskutēs ar Daugavpils un reģiona māksliniekiem par laikmetīgās glezniecības procesiem, mākslinieka Smita meistardarbnīcas, kā arī tikšanās ar filozofijas doktoru un Parīzes universitātes pasniedzēju, daudzu filmu autoru un režisoru Izi Morgenšternu (Isy Morgensztern), kas ilgu laiku sadarbojās ar TV kanālu “Arte”. Tikšanās laikā varēs noskatīties viņa filmu “Marks Rotko, abstraktais humānists” un piedalīties sarunā ar režisoru.

21. septembrī no plkst.14. līdz 16 ikviens interesents varēs ieskatīties rezidences mākslinieku darba procesā.

24. septembrī Daugavpils pilsētas domē notiks “Rotko lasījumi”. Pasākuma galvenie ziņotāji būs Jorkšīras skulptūru parka izpilddirektors Pīters Murejs un Morgenšterns.

Savukārt 25. septembrī Rotko mākslas centrā iecerētas Rotko 110. dzimšanas dienas svinības.

Jau no plkst.12 notiks “Latvijas Pasta” sadarbībā ar Rotko Mākslas centru izdotās Rotko veltītās pastmarkas ar 60 santīmu nominālu pirmās dienas dzēšana. Pastmarkas māksliniece ir Līga Čible. Plkst.16 tiks atklāta rezidentu darbu izstāde “Marks Rotko 2013”. Plkst.17 Rotko centra koncertzālē notiks angļu improvizētās mūzikas kolektīva AMM koncerts sadarbībā ar festivālu “Skaņu mežs”, bet plkst.19 gaidāms pasākuma kulminācijas pārsteigums, norādīja Goldberga.

Starptautiskās mākslas rezidences “Marks Rotko 2013” ir ikgadējas, līdz šim tās bija zināmas kā starptautiski plenēri Marka Rotko zīmē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+