×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. aprīlis, 2015
Drukāt

Austrālieši protestē pret islāmistu ekstrēmismu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ļaudis visā Austrālijā sestdien izgāja ielās, protestējot pret islāmistu ekstrēmismu un pulcējoties zem tādiem saukļiem kā “Jā, Austrālijai, nē, šariatam!”

Lai gan akcija “Atgūsti Austrāliju!” (“Reclaim Australia”) pulcēja tūkstošiem atbalstītāju, tā izsauca arī kontrdemonstrācijas, kuru dalībnieki demonstrantus apsaukāja par rasistiem un aicināja uz lielāku iecietību.

Kontrdemonstrācijās iesaistījās kreisie ekstrēmisti un arodbiedrību pārstāvi, kā arī vairākas musulmaņu un Austrālijas iedzimto organizācijas.

“Mēs esam par Austrālijas vērtībām un pret ekstrēmo islāmu, taču mēs neesam pret musulmaņiem,” sarunā ar aģentūru AFP uzsvēra akcijas rīkotāju pārstāve Ketrīna Brennana.

Viņa piebilda, ka demonstrācijām nav nekāda sakara ar rasismu, jo tajās piedalās visdažādākās izcelsmes cilvēki.

“Kopš kura laika ir rasistiski mīlēt savu valsti un mīlēt vērtības un kultūru, kurā tu esi audzināts?” retoriski vaicāja Brennana.

Savukārt “Atgūsti Austrāliju!” pārstāvis Džons Olivers intervijā Austrālijas raidorganizācijai ABC, norādīja, ka jaunā kustība neiestājas ne pret vienu reliģiju vai rasi, bet gan pret “vienas konkrētas reliģijas ekstrēmistiem”.

Viņš piebilda, ka Sidnejā un Melburnā kustībai jau pieslējušies musulmaņi, jo “viņi redz to, kas notiek, un viņiem nepatīk tas, kas notiek”.

Kopumā demonstrācijas notika 12 pilsētās, vēsta ABC.

Sidnejā, spītējot lietum, vairāki simti cilvēku pulcējās netālu no kafejnīcas, kur decembrī teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” iedvesmots ekstrēmists sagrāba par ķīlniekiem apmeklētājus un darbiniekus. Šis uzbrukums prasīja divu nevainīgu cilvēku dzīvības.

“Mums ir ekstrēmistiska ideoloģija, kuru sauc islāms un kas sāk nostiprināties mūsu sabiedrībās,” mītiņa laikā norādīja viens no runātājiem.

Tikmēr Melburnā starp “Atgūsti Austrāliju!” atbalstītājiem un viņu pretiniekiem izcēlās sadursmes, kas lika iejaukties policijai zirgos, lai naidīgās grupas nošķirtu. Vairākiem cilvēkiem pēc sadursmēm bijusi nepieciešama mediķu palīdzība.

Savukārt Brisbenā demonstrantus uzrunāja labējās Vienas nācijas partijas bijusī līdere Polīna Hansone.

“Es neesmu rasiste – kritika nav rasisms. Esmu lepna austrāliete, kas cīnās par mūsu demokrātiju, kultūru un dzīvesveidu,” uzsvēra politiķe.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+