Pasaulē
Baltija

Austrālija atvērs Tallinā savu pirmo “pop-up” vēstniecību1

Austrālija atvērs Tallinā savu pirmo nepilna laika “pop-up” vēstniecību, kurā vēstnieks strādās ierobežotu laika periodu gadā.

Vienošanās par šādas vēstniecība atvēršanu tika panākta trešdien Igaunijas ārlietu ministra Svena Miksera un Austrālijas ārlietu ministres Džūlijas Bišopas tikšanās laikā Ņujorkā.

“Mēs esam priecīgi, ka Austrālija izlēmusi atvērt Tallinā savu pirmo tā dēvēto “pop-up” vēstniecību, kas, bez šaubām, palielinās Austrālijas redzamību Igaunijā un plašāk mūsu reģionā,” paziņojumā presei norādīja Miksers, piebilstot, ka šāda vēstniecība pavērs jaunas iespējas jau tā konstruktīvajā un ciešajā sadarbībā starp abām valstīm.

Miksers pauda cerību, ka Austrālijas pozitīvais piemērs iedrošinās arī citas valstis veidot sadarbību ar Igauniju līdzīgā formā.

“Pop-up” vēstniecība ir valsts pārstāvniecība, kurā vēstnieks nestrādā visu laiku, bet īsus periodus pēc nepieciešamības.

Austrālijas mediji ziņo, ka vēstnieks strādās Tallinā divus mēnešus gadā, bet pārējo laiku Austrālija nodrošinās “virtuālo klātbūtni” Igaunijā.

Tīmekļa vietne “news.com.au” ziņo, ka par Austrālijas vēstnieku Igaunijā iecelta diplomāte Kerina Ajalaraju

LA.lv