Sports
Basketbols

Bagatskis pirms Porziņģa debijas: pārbaudes spēlēs nav uzdevums nokaut spēlētājus 0

foto – LETA

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība šovakar “Arēna Rīga” laukumā pārbaudes spēlē uzņems Poliju; Latvijas izasē savu debijas spēli aizvadīs mūsu spožākā zvaigzne Kristaps Porziņģis.

Kamēr līdzjutēji kuluāros plāno, cik punktus un atlēkušās bumbas sakrās NBA spīdeklis Porziņģis( fani gaida abos rādītājos divciparu skaitļus un paša Kristapa apsolīto sulīgo “slam dunk”!), Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis domā, kā salikt kopā talantīgo spēlētāju puzli, lai no tās sanāktu vienota komandas spēle.

“Turnīru Somijā aizvadījām ar vienu komandu, Klaipēdā spēlējām ar citu komandu, un tagad atkal ir cita komanda, turklāt nākuši klāt traumētie spēlētāji. Sagatavošanās sanāk tāda saraustīta. Meklējam optimālos spēlētāju virknējumus, kas viens otru papildinās. Tas ir galvenais laukumā – lai spēlētāji viens otru spēj papildināt un kompensēt,” pirms šodienas spēles saka Bagatskis.

“Pārbaudes spēlēs nav uzdevums nokaut spēlētājus un nevaru pateikt, cik daudz rīt Kristaps spēlēs. Jāskatās uzbrukums, aizsardzība, kas labāk strādā. Pataustīsimies. Tomēr uzdevumu uzvarēt neviens nav atcēlis,” atzīmēja Bagatskis.

“Kristaps ir ne tikai labākais, bet arī talantīgākais. Viņam ir 22 gadi un lieliska attieksme, pilnveidojot sevi, lai kļūtu labāks. Spēlētājiem briedums ir no 25 gadiem, līdz ar to pēc 2-3 gadiem viņš var būt nepārspējams. Gaidu ar interesi kāds viņš tad būs. Šobrīd darba ētika viņam ir augstākajā līmenī,” secināja Bagatskis.

Saistītie raksti

Pirms iepriekšējiem čempionātiem Latvijas izlase pilnā sastāvā gatavojās apmēram septiņas nedēļas, bet šogad sanāks tikai trīs nedēļas.
“Nesatraucos par lietām, ko nevaru ietekmēt. Mums bija jāmeklē kompromisi ar spēlētājiem un esam godam tikuši galā, sapulcinot labākos basketbolistus, kuri mums ir. Tagad jādara viss, lai čempionātu sagaidītu optimālā kondīcijā – taktiskajā sapratnē gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, lai spēlētāji viens otru justu laukumā. Tieši tāpēc atbalstu kopējos pasākumus, jo tā tiek veidots komandas gars,” uzskata treneris.

Latvijas un Polijas izlases pagājušajā nedēļā tikās pārbaudes turnīrā Klaipēdā, kur mūsējie zaudēja ar 76:80. Šodienas spēlē Latvijas izlasi būs papildinājuši trīs pamatsastāva vīr – Jānis Strēlnieks, Dāvis Bertāns un Kristaps Porziņģis.

LA.lv