×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Baltkrievijā nodrošinās pret “Krimas scenāriju” (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Baltkrievijā 1. februārī spēkā stāsies grozījumi likumā “Par kara stāvokli”, kuru mērķis būs valsts bruņotos spēkus sagatavot operācijām pret tā dēvētajiem zaļajiem cilvēciņiem jeb bruņotiem grupējumiem bez atpazīšanas zīmēm.

Kaut arī Baltkrievijas amatpersonas paziņojušas, ka grozījumi likumā veikti, ņemot vērā NATO spēku nostiprināšanos Baltijā, interneta vietnes “Newsru.com” aptaujātie eksperti secina, ka patiesie likuma labojuma iemesli ir Minskas bažas par iespējamu “Krimas scenārija” atkārtošanos Baltkrievijā. Līdzīgi likuma labojumus novērtējusi arī radio “Brīvā Eiropa” interneta vietne, kura likuma jauno redakciju nodēvēja par Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko “brīdinājumu” Krievijai. “Krievija, iesūtot Krimā vienības bez atpazīšanas zīmēm, ir satraukusi pat savus tuvākos sabiedrotos,” norāda radio interneta vietne, informējot par Baltkrievijas likuma grozījumiem.

Likuma labojumos, kurus valsts parlaments apstiprināja jau pērnajā decembrī, noteikts, ka Baltkrievijā kara stāvoklis izsludināms, ja valstī tiek iesūtīti “karavīri, bruņotās grupas, militārie formējumi, algotņu grupas vai regulārie bruņotie spēki, kuri darbojas vienas vai vairāku valstu uzdevumā un kuri pavērš ieročus pret Baltkrieviju”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. cepuri nost BAĶKA,,, kaut PUTINS izliekas par draugu,īstenībā viņš ir viltīgs gnīda, pret kura nelietībām jābūt gatavam ik brīdi,, Un līdzīgi būtu jārīkojas BALTIJAS valstu valdībām,,,

  2. Tjaa, Lukashenko nav naivulis.

  3. Cerams, ka baltkrievi Latvijā tagad sūtīs bērnus valsts valodas skolās un par Saskaņu/SC vairs nebalsos.

  4. katram normālam valsts vadītājam sava valsts IR JĀAIZSARGĀ!!!! PAŠSAPROTAMI!??

Draugiem Facebook Twitter Google+