×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

Baltkrievija stingri ierobežos interneta izmantošanu

Foto - AFPFoto - AFP

Baltkrievija šonedēļ ieviesīs jaunus ierobežojumus interneta izmantošanai, uzliekot sodanaudu interneta kafejnīcām par savus klientu nenovērošanu un kompānijām, kas tirgojas ārzemēs reģistrētās tīmekļa vietnēs.

Aģentūra “Belta” ziņo, ka jaunie ierobežojumi stāsies spēkā piektdien, un tie pamatojas uz Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko 2010. gada februārī parakstītu dekrētu un likumu, ka pieņemts pagājuša gadā 25. novembrī. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem interneta pakalpojumu sniedzēji, kuri atļauj lietotājiem piekļūt tīmekļa vietnēm, kas tiek uzskatītas par nelikumīgām, tiks sodīti ar naudassodu. Aizliegto mājaslapu sarakstā var nokļūt praktiski jebkura tīmekļa vietne, sākot no disidentu sniegtās informācijas un beidzot ar pornogrāfiju.

Naudassodi turpmāk tiks piemēroti arī interneta kafejnīcām un datoru klubiem, kuri nenovēros savus klientus, jo jaunie noteikumi paredz, ka tiem ir jāfiksē un jāuzkrāj “interneta pakalpojumu lietotāju personiskie dati un informācija par lietotajiem interneta pakalpojumiem”, ziņo “Belta”. Sodanaudas draud arī kompānijām un mazajiem uzņēmumiem, kuri “pārdod produktus vai sniedz pakalpojumus, izmantojot interneta avotus, tīklus un sistēmas ārpus Baltkrievijas”.

Lukašenko 2010. gadā parakstītais dekrēts nosaka, ka tādām ārvalstu interneta vietnēm kā “Google” būs jāreģistrējas Baltkrievijā, ja tās vēlas, lai būtu pieejamas šajā valstī. Sodanaudas, kas paredzētas par jauno noteikumu pārkāpšanu, varēs sasniegt simts dolārus (54 latus).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+