×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Barišņikovs atklāj “nepatīkamu apstākli” saistībā ar Latviju un domas par pilsonību (18)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Saeima ceturtdien nodeva pilsonības komisijai projektu par pasaulslavenā Mihaila Barišņikova uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā. Vienlaikus publicēta arī mākslinieka atbilde “uz šo godpilno ielūgumu”.

“Paldies par Latvijas Republikas ielūgumu apsvērt Latvijas pilsonību. Ar lielu pazemību apsveru šo godpilno ielūgumu,” Saeimai raksta M.Barišņikovs.

Viņš Latvijā ir pavadījis 16 gadus, un dejotājs uzsver, ka šis periods veidojis pamatu turpmākai dzīvei.

“Mana personīgā vēsture un attiecības ar Latviju ir labi zināmas. Kaut gan es atstāju Latviju pirms vairāk nekā 50 gadiem, es šeit pavadīju savus pirmos 16 gadus, un šie gadi ir bijuši pamats visām turpmākajām lietām manā dzīvē,” viņš atzīmē. Ievirze mākslā viņam ļāvusi atskārst nākotni kā māksliniekam, un “mana pateicība par to būs mūžīga”.

“Mana bērnība Rīgā nebija visnotaļ viegla, jo biju krievu vecāku bērns. Īstenībā mans tēvs bija sūtīts uz Latviju, lai valsti okupētu. Par spīti šim nepatīkamajam apstāklim, manī attīstījās stipra saikne ar Latviju tautu. Varbūt manas ģimenes pretrunīgā vieta ir tieši tā, kas veicinājusi manu no sirds izjustu atbalstu latviešu patstāvībai un valsts suverenitātei,” domā slavenais baletdejotājs.

Rīgā viņš pēc ilgiem gadiem atgriezies 1998.gadā, un šī atgriešanās atgādinājusi “lepno saistību ar šo zemi”. Pēdējo trīs gadu laikā viņam ir bijuši aicinājumi atjaunot un rast aktīvu saiti ar kultūras dzīvi Latvijā. Rīgā izstādīta viņa mākslas darbu kolekcija un iestudēta “ļoti personīgas dabas” izrāde Jaunajā Rīgas teātrī. “Rīga joprojām ir vieta, kur man rodas mākslinieciska inspirācija. Mani uzmundrina tas, kas šī valsts tik sirsnīgi aicina mani piedalītās tās kultūrā.”

“Mana cerība ir spēt visādos veidos veicināt latviešu progresu un cenšanos pēc visām cilvēktiesībām,” vēstulē Saeimai raksta M. Barišņikovs.

Personu, kurai ir īpaši nopelni Latvijas labā, Latvijas pilsonībā var uzņemt tikai ar Saeimas lēmumu. Pirms Saeima lemj par M.Barišņikova uzņemšanu pilsonībā, lēmuma projekts vēl jāizskata Saeimas Pilsonības, migrācijas un saliedētības komisijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Kāpēc krievu amerikānim vajag Latvijas pisonību?

 2. Latviešu progress ir veicināms vienīgi tad,ja tiks samazināti nodokļi uz paceltas algas,un nevis tikai par nieka 10 eiro,bet krietni vairāk.

 3. Nepatīkamais ir tas fakts, ka Barišņikova atbilde ir smalks mājiens ar mietu. Ar šādiem priekšlikumiem mūsu ierēdņi vienkārši padara sevi par muļķiem. Fakts ir tas, ka , ja nebūtu bijis šīs okupācijas, nebūtu mums tāda Barišņikova ar ko lepoties kā Latvijai piederīgu. Es saprastu, ja viņš pats būtu lūdzis.

 4. ja tik vienkāršu lietu nevar sprast..Nepatīkamais apstāklis bija tēvs-okupācijas armijas virsnieks.Nekādas labās attiecības arī Mihailam ar viņu nebija.labi,ka bija baletskola,kaimiņi un draugu ģimenes.

  • Vēl jau ir jautājums par māti, kas viņa bija? Un kā ar mazbērniem, vai mākslinieks ir parūpējies par dzimtas turpinājumu, vai šis ir kārtējais nokaltušais dzimtas koka zars?

 5. Sit mani nost, ja es sapratu, kas par “nepatīkamiem apstākļiem”!

 6. Tā arī nesapratu, kas ir tas nepatīkamais apstāklis.
  Barbara, lūdzu lieciet atbilstošus, ne dzeltenīgus virsrakstus!

 7. Vai viņam,pasaules līmeņa māksliniekam ,pie mums nebūs garlaicīgi? Kaut gan, nu jau arī viņš ir pensionārs ,un pievienosies mūsu plašajai pensionāru saimei.

 8. Krievijas mākslas un kultūras cilvēki pamatā visi ir suvereni Latvijai! Inteliģenti cilvēki zin vēstures patiesības kā Latvijā, tā Krievijā. Māksla parasti netiek jaukta ar politiku, bet politika gan jaucas mākslā, to degradē un iznīcina. To pierāda vēsture.
  Paldies izciliem krievu māksliniekiem, kas nevar realizēties savā dzimtenē, bet spiesti dzīvot ārpus tās.
  Barišņikovs ir godam nopelnījis Latvijas pilsonību. Paldies Barišņikovam un mūsu Hermanim!

  • Ne ar ko nepamatots apgalvojums, kam no vietas var dot simtiem dzīvu piemēru. Kaut gan nenoliedzami Krievijā ir daudz gudru, rietumnieciski domājošu cilvēku ne tikai ineliģences vidū, bet šodien Krievijā viņi visi ir “margināļi”.

 9. Gadās arī pa kādam normālam krievam Latvijā!

 10. Tiešām,cienījams un godājams cilvēks.

Draugiem Facebook Twitter Google+