×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
6. marts, 2017
Drukāt

Bauska lūdz ārkārtas stāvokli (5)

Ekrānšāviņš no skaties.lvEkrānšāviņš no skaties.lv

Bauskas novada dome ārkārtas sēdē deputāti šodien pieprasīja valdībai izsludināt ārkārtējo situāciju Bauskas novadā saistībā ar valsts autoceļu ar grants segumu kritisko stāvokli un noteikt nekavējoši veicamos nepieciešamos pasākumus ārkārtējās situācijas novēršanai.

Uz domes ārkārtas sēdi bija ieradušies 11 no 17 Bauskas novada domes deputātiem. Lēmums par lūgumu izsludināt ārkārtējo situāciju pieņemts vienbalsīgi.

Portāls “skaties.lv” ir fiksējis, kāda ir braukšana par Bauskas novada ceļiem. “Tā, zobus klabinādami, autovadītāji brauc Bauskas novadā,” piedzīvoto raksturo portāls.

Deputātu pieņemtais lēmums paredz tā nosūtīšanu Valsts prezidentam, Ministru kabinetam, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, Satiksmes ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Latvijas Pašvaldību savienībai, „Latvijas Valsts ceļiem”, „Latvijas autoceļu uzturētājam”.

Situācija, kāda ilgstošā laika periodā ir izveidojusies uz valsts autoceļiem Bauskas novada administratīvajā teritorijā liecina par to, ka Satiksmes ministrija, „Latvijas Valsts ceļi” un „Latvijas autoceļu uzturētājs” nepilda tām likumos noteiktos pienākumus, uzskata vietējā pašvaldībā.

2017.gada 1.martā Bauskas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes atklātajā sēdē tika pieņemta rezolūcija par valsts vietējo autoceļu stāvokli astoņos Bauskas novada pagastos. Rezolūcijā Bauskas novada pašvaldībai tiek pieprasīts izsludināt ārkārtas stāvokli Bauskas novadā līdz laikam, kamēr tiks veikti minimālie valsts vietējo autoceļu stāvokļa uzlabojumi, lai iedzīvotāji varētu saņemt valsts garantētos pamatpakalpojumus izglītības, veselības, drošības un ugunsdrošības jomās.

„Tas, ka pavasaros grantētie zemes ceļi kļūst grūtāk izbraucami ir ierasta parādība, taču šogad situācija ir katastrofāla. Bauskas novada pašvaldība, apzinoties lauku iedzīvotāju neapskaužamo situāciju, ir gatava rīkoties radikāli un pieprasīt Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju novada lauku teritorijās,” saka domes priekšsēdētājs R.Ābelnieks.

Likums nosaka, ka ārkārtējā situācija ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus. Tāpat likumā teikts, ka ārkārtējo situāciju izsludina Ministru kabinets uz noteiktu laiku, bet ne ilgāku par trim mēnešiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ar to ceļa posmu problēmas bija 60os gados. Vēl joprojām turpinās? Nu gan bauskaiņi!

 2. Fotogrāfijā izskatās pēc ideāla ceļa. kur var pat pārsniegt ātrumu:))

 3. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 4. Un 6 deputāti slimi… jo kā gan citādi var attaisnot neierašanos darbā? Ā, gan jau kāds pašvaldībistiski, novadnieciski svarīgs ārzemju komandējums… Vai atvaļinājums 🙂

 5. ņav ņaudiņas – knapi pietika īdu bankām “glābšanai” …

Draugiem Facebook Twitter Google+