Mobilā versija
+10.0°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
4. februāris, 2016
Drukāt

Bavārijas premjers dodas uz Maskavu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bavārijas premjerministrs Horsts Zēhofers (no kreisās), kurš ir arī kancleres Angelas Merkeles vadīto kristīgo demokrātu Bavārijas meitaspartijas – Kristīgi sociālās savienības – līderis, sagādājis kanclerei nopietnas galvassāpes, atklāti kritizējot viņas imigrācijas politiku un pretošanos sankciju atcelšanai pret Krieviju.

Bavārijas premjerministrs Horsts Zēhofers vakar devās pretrunīgi vērtētā vizītē uz Maskavu, kas, kā apgalvo viņa kritiķi, var kaitēt Vācijas kancleres Angelas Merkeles īstenotajai ārpolitikai. Zēhoferam paredzēta tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Kremļa attiecības ar Berlīni ievērojami pasliktinājušās pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, bet pēdējā laikā tās vēl papildus iedragājusi Maskavas nostāja Sīrijas jautājumā. Zēhofers stingri aizstāvējis savu lēmumu doties uz Maskavu, apgalvojot, ka vizītes mērķis esot atbalstīt Bavārijas uzņēmēju intereses, kā arī norādot, ka tai piekritusi gan Merkeles kanceleja, gan Ārlietu ministrija. Kopš sankciju ieviešanas Bavārijas tirdzniecības apjoms ar Krieviju ir sarucis divkārt. Taču Zēhofera vizīti kritizē gan opozīcijā esošās partijas, gan valdošās koalīcijas pārstāvji.

Pievienot komentāru

ES aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot aizturētos protestētājus (3)Eiropas Savienība (ES) pirmdien aicinājusi Krieviju nekavējoties atbrīvot protestos pret korupciju svētdien aizturētos demonstrantus.
Draugiem Facebook Twitter Google+