Latvijā
Politika

BBC interesējas par Krievijas redakcijas iespējamu pārcelšanu uz Latviju6

Foto – AFP/LETA

Ārlietu ministrija paziņojusi, ka Latvija ir gatava uzņemt britu raidorganizācijas BBC Krievijas redakciju, ja konflikts starp Lielbritāniju un Krieviju saasināsies.

Kā raidījumam “900 sekundes” sacīja Ārlietu ministrijas pārstāvis Gints Jēgermanis, tad iemesls šādai interesei ir notiekošais Krievijā:”Pie mums vērsās BBC birojs Latvijā, ņemot vērā to, ka Krievijā žurnālistiem diezgan ilgu laiku ir sarežģīti apstākļi. Briti sāka apsvērt iespēju, ka viņiem vajadzētu evakuēties no Maskavas vai no Krievijas.”

BBC pārstāve gan šo gadījumu LNT nekomentē un norāda, ka neatklās nekādu informāciju par to, kur izvietots BBC personāls. Zināms vien, ka Krievijā esot ievērojams skaits žurnālistu, kuru stāsti tiek publicēti visur pasaulē. Neliela BBC redakcija atrodas arī Rīgā un tas ir vienīgais šīs raidorganizācijas birojs visu trīs Baltijas valstu vidū. Tāpēc palīdzība BBC Krievijas redakcijai tika lūgta tieši no Latvijas.

“Mūs uzrunāja ar lūgumu sniegt atbalstu, ja tāda vajadzība rastos. Mēs šo jautājumu apspriedām un tika pieņemts lēmums Nacionālajā drošības padomē, ka – ja britu puse lūgtu šādu atbalstu, tad Latvija būtu gatava to sniegt,” norāda Ārlietu ministrijas pārstāvis. Viņš arī norāda, ka šis nav tikai deklaratīvs solis – Latvija patiešām būtu gatava sniegt praktisku palīdzību.

Tomēr, gadījumā, ja Latvijai patiešām nāktos uzņemt BBC Krievijas redakciju, pastāv bažas par to, kāda varētu būt mūsu kaimiņvalsts reakcija uz šādu soli. “Ja mēs skatāmies uz to, kas ir noticis pēdējo gadu gaitā, tad šī tendence ir klaji negatīva. Ja būtu kāda reakcija, tad acīmredzot tas būtu šo tradīciju noskaņojumā,” tā Jēgermanis.

Latvijas BBC pašlaik darbojas 2 korespondenti. Ja būs nepieciešamība uzņemt Krievijas departamentu, visticamāk, tie šeit Rīgā apvienosies.

LA.lv