×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

Benzīna cenas pasaulē ceļas 
par 50 dolāriem tonnā

Foto - LETAFoto - LETA

Decembra otrajā pusē naftas produktu cenas pasaules tirgos atkal pakāpeniski ir sākušas palielināties. 
Benzīna cenas gada nogalē palielinājās no 900 ASV dolāriem (480 latiem) līdz 950 ASV dolāriem (507 latiem) par tonnu, savukārt dīzeļdegvielas cenas pieauga no 915 ASV dolāriem (488 latiem) līdz 950 ASV dolāriem (507 latiem) par tonnu, informēja “Latvija Statoil” pārstāvis Kaspars Skrābāns.

Viņš uzsvēra, ka arī ASV dolāra kurss pēdējo nedēļu laikā turpināja palielināties un pagājušās nedēļas beigās sasniedza jaunu rekordaugstu līmeni – 54,4 santīmus par vienu ASV dolāru.

Galvenie notikumi, kas ietekmēja naftas un to produktu, kā arī ASV dolāra kursa izmaiņas, bija bažas par militāru konfliktu Persijas jūras līcī, Irānai draudot bloķēt kuģu satiksmi, ja netiks pārtrauktas pret to vērstās sankcijas. Tāpat pieaudzis pieprasījums pēc naftas produktiem Ķīnā, kā arī samazinājušies ASV naftas produktu krājumi.

Neskatoties uz naftas produktu cenu un ASV dolāra kursa kāpumu, degvielas cenas SIA “Latvija Statoil” stacijās pagaidām nav mainījušās. Pirmdien, 2. janvārī, benzīna cena tika palielināta par 1,6 santīmiem, kas atbilst no 1. janvāra ieviestās valsts noteiktās obligāto rezervju nodevas apmēram.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+