×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

“Bezmiega nakts”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Uz ekrāniem nonācis trilleris “Bezmiega nakts”, kura amerikānisko versiju veidos Holivudā.

 

Izmantodams eksotisko ārieni – Sislija senčos ir ebreji, lietuvieši, baltkrievi un arābi –un bezkaislīgi jokodams par savu izcelsmi, kā arī reliģisko piederību, jau pirms 10 gadiem Tomērs Sislijs kļuva par piemēru, kā nosacītus defektus pārvērst par efektiem. Rūpīgi studēdams Dastina Hofmana, Roberta Divāla, Džīnas Deivisas un Šaronas Stounas aktiermākslas trikus, viņš, viens no labākajiem Francijas “stand up” komiķiem, ilgi koķetēja ar kino un televīzijas piedāvājumiem, līdz 2008. gadā iekala savu vārdu arī kinoskatītāju prātos, kļūdams par franču Džeimsu Bondu jeb Largo Vinču un izpildīdams visus trikus – to viņš dara arī “Bezmiega naktī” un par cīņas epizodi restorānā ir atbildīgs par visiem 100 procentiem –, kas aktiera vārdu iekļāva Francijas populārāko ekrāna mākslas personību topa desmitniekā.

2011. gadā tapušais trilleris “Bezmiega nakts” ar Sisliju galvenajā lomā, kaut arī veidots kā mazbudžeta filma, uzreiz izpelnījās arī amerikāņu interesi, un to izrādīja Roberta de Niro kūrētajā Tribekas kinofestivālā, bet “Warner Brothers” iegādājās tiesības veidot tā amerikānisko rimeiku. Demonstrēts arī Toronto un Romas kinofestivālos, Frederika Žardēna trillera centrā ir policists Vensāns, kurš nokļuvis neapskaužamā situācijā. Aplaupīdams narkotiku kurjerus, Vensāns un viņa partneris, kurš arī ir policists, jau drīz nonāk turku mafijas redzeslokā, jo abu pārtvertās kokaīna pakas ir zelta vērtē, tāpēc, kad Vensāns atsakās sadarboties, viņi izdomā realitātē pielietot vecumveco triku, proti, nolaupīt viņa pusaudzi dēlu, lai tādējādi sakārtotu Vensāna prioritātes.

Līdzīgi kā amerikāņu filmās par negodīgiem policistiem, arī “Bezmiega nakts” autori no jauna nemēģina izgudrot divriteni, un, kā kādā intervijā atzina Žardēns: “Es vēlējos parādīt cīņu, kas būtu interesanta arī tiem skatītājiem, kurus šāds kino neinteresē. Un ne jau tiem trakajiem, kuriem patīk kung fu filmas!”

Dāsnās recenzijas nemelo – “Bezmiega nakts” ir viena no pēdējo gadu interesantākajām sava žanra filmām, kas, uzņemta tālu prom no Holivudas megabudžetu iespējām, soli pa solim adrenalīnu mīloša skatītāja acu priekšā risina stāstu, kura beigas ir vairāk nekā nojaušamas, taču izpildījumā nav patētiskas pompas un šķindošu dolāru smakas.

 

UZZIŅA:

“Bezmiega nakts”/”Nuit bilance”/”The Sleepless Night”

Francija, Beļģija, 2011.

Režisors: Frederiks Žardēns

Lomās: Tomērs Sislijs, Seržs Riabukine, Žiljēns Buseljē

No 29. maija “Kino Bize”, www.kinobize.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+