Latvijā
Sabiedrība

“Biļešu paradīze” nekomentē iespējamo krāpšanos1


Rindās pēc svētku biļetēm valdīja pozitīva un draudzīga atmosfēra – smaidīgās kundzes Ligita (no labās) un Baiba sildās ar zemessargu vārīto tēju pie Nacionālās operas.
Rindās pēc svētku biļetēm valdīja pozitīva un draudzīga atmosfēra – smaidīgās kundzes Ligita (no labās) un Baiba sildās ar zemessargu vārīto tēju pie Nacionālās operas.
Foto – Timurs Subhankulovs

“Biļešu paradīzes” līdzīpašnieks un vadītājs Ēriks Naļivaiko aģentūrai LETA atteicās komentēt iespējamos krāpšanas gadījumus, kas varētu būt notikuši Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības laikā.

Nedēļas nogalē kāda sociālā tīkla “Facebook” lietotāja publiskoja video, kurā redzams kā lielveikalā “Sky&More” esošās “Biļešu paradīzes” kases darbinieces no atvilktnes izvelk daļu no tirgošanā esošajām Dziesmu un deju svētku biļetēm un cenšas tās nemanāmi ielikt somā.

Vaicāts par minēto atgadījumu, Naļivaiko atteicās komentēt jebkādu informāciju, kas izskanējusi sociālajos tīklos par Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību, norādot, ja ir konstatēti kādi pārkāpumi, tie ir nodoti tālāk izmeklēšanai Valsts policijā un citās atbildīgajās iestādēs.

Savukārt taujāts par neoficiāli izskanējušo informāciju, ka organizatori, kas izmantojuši “Biļešu paradīzi” ieejas karšu tirdzniecībai uz saviem pasākumiem, plāno ierosināt tiesvedības, lai pieprasītu kompensācijas no uzņēmuma par zaudējumiem, kas nedēļas nogalē radās traucētās mājaslapas darbības dēļ, Naļivaiko norādīja, ka patlaban neviens nav vērsies uzņēmumā ar šāda veida sūdzību, piebilstot, ka izskanējušais uzskatāms par “tukšu provokāciju”.

Jau vēstīts, ka cilvēki sociālajos tīklos sestdien pauda neapmierinātību par ilgo gaidīšanu elektroniskajā rindā. Piemēram, žurnālists Arnis Krauze sociālajā tīklā “Twitter” rakstīja, ka pēc pusotras stundas gaidīšanas viņš no virtuālās rindas “izmests”, proti, mājaslapa pārstājusi darboties. Savukārt kāds students sūdzējās par to, ka “Biļešu paradīzes” mājaslapā rindā nav norādīts kārtas numurs, līdz ar to nav skaidrs, vai rindā vispār ir jēga “stāvēt”. Kāda tvitera lietotāja savukārt gaudās, ka pusstundu pirms Dziesmu un deju svētku biļešu pārdošanas sākuma vēlējusies nopirkt biļetes uz baletu, taču jau tad “Biļešu paradīzes” mājaslapa nav darbojusies.

Citi savukārt pauda sašutumu par to, ka, lai gan Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību bija solīts sākt plkst.11, elektroniskajā rindā it kā bijis iespējams iestāties jau agrāk. Daži sociālā tīkla “Twitter” lietotāji norādījuši, ka veikuši samaksu internetbankā, bet apstiprinājumu nav saņēmuši. “Es sagaidīju, izvēlējos un pat visu apmaksāju, un tad viss uzkārās. Tagad esmu gan bez naudas, gan biļetēm, jo tā lapa pilnīgi vairs neiet,” rakstīja kāda sieviete.

Kā ziņots, biļešu tirdzniecība uz vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem sākās sestdien plkst.11, kad “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā tirdzniecībā nonāca kopskaitā 95 230 biļetes. Vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā bija izveidojušās garas rindas pēc šīm biļetēm, bet elektroniskajā rindā “Biļešu paradīzes” interneta mājaslapā bija iestājušies vairāk nekā 76 000 cilvēku. Līdz plkst.14.30 tika izpārdotas visas biļetes uz centrālajiem svētku pasākumiem.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

LA.lv