BK “Ventspils” uzvaras attālumā no fināla 0

Pašreizējie valsts čempioni “Ventspils” sestdien nonāca vairs tikai vienas uzvaras attālumā no “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) fināla.

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Vārdu maģija: ko par tevi atklāj burtu skaits tavā vārdā

Pusfināla sērijas otrajā mačā “Ventspils” tikai mača izskaņā panāca izšķirošo pārsvaru un izbraukumā ar 88:81 (25:20, 22:29, 20:17, 21:15) apspēlēja “Jēkabpili”, sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-0.

Lielisku spēli “Ventspils” rindās aizvadīja Māris Gulbis, kuram 26 punkti, bet pa 11 pievienoja Trojs Bārnīss un Artis Ate. Tikmēr “Jēkabpils” sastāvā 24 punktus iemeta Rinalds Sirsniņš, kamēr 19 punktus iemeta Maikls Bērvels, kuram arī 11 atlēkušās bumbas.

Lai gan mājiniekiem no Jēkabpils pirmās ceturtdaļas gaitā izdevās izvirzīties vadībā ar 14:9, vadību pēc tam pārņēma “Ventspils”, dažu minūšu laikā panākot jau 25:18 sev par labu. Nākamajā ceturksnī gan “Jēkabpils” deficītu atspēlēja, pirmā puslaika izskaņā izvirzoties vadībā ar 46:39, bet pirmo puslaiku mājiniekiem izdevās noslēgt ar divu punktu pārsvaru (49:47).

Komandas arī otrajā puslaikā turpināja cīnīties punkts punktā, vadībā nokļūstot te vienam, te otram klubam. Tiesa, ceturtās ceturtdaļas viducī “Jēkabpils” vienībai nebija sekmīgi vairāki uzbrukumi, turklāt tās basketbolisti pieļāva vairākas kļūdas, kas “Ventspilij” ļāva izvirzīties vadībā jau ar 88:75. Šis arī bija dueļa izšķirošais lūzuma punkts, lai gan “Jēkabpils” par katru cenu metās atspēlēties un piespieda pretiniekus vairākkārt kļūdīties, taču spēles likteni tas vairs neizmainīja.

Jau vēstīts, ka trešdien sērijas pirmajā mačā “Ventspils” savā laukumā bija pārāki ar 79:68.

Šīs sērijas trešais duelis otrdien atkal notiks Ventspilī. Šis var būt arī pēdējais mačs šajā pusfinālā.

“Ventspils” kļuva par šīs sezonas LBL regulārā čempionāta uzvarētāju, 18 spēlēs tiekot pie 15 uzvarām, kamēr pagājušās sezonas bronzas medaļniece “Jēkabpils” ar 17 panākumiem 31 mačā bija piektā.

LBL ČEMPIONĀTS

Pusfināls

BK “Jēkabpils” – BK “Ventspils” 81:88 (20:25, 49:47, 66:67). Sirsniņš 24, Barvels 19+11AB, Dušelis 8; Gulbis 26, Barnīss, Meiers, Ate pa 11. Sērijā 0-2.