×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2013
Drukāt

Bojā gājušā riteņbraucēja Skrūzmaņa tēvs lūdz atsaukties lieciniekus

Foto - Andris Grīnbergs un no D. Skrūzmaņa personiskā arhīvaFoto - Andris Grīnbergs un no D. Skrūzmaņa personiskā arhīva

Ceļa malā starp Līvāniem un Jēkabpili, Rīgas–Daugavpils šosejas 154. kilometrā katrs autobraucējs pamana pie kilometru stabiņa piestiprinātu velosipēdu ar ziediem. “LA” lasītāji vaicā, kāpēc tas tur atrodas. Izrādās, šajā vietā pirms gada notriekts riteņbraucējs, taču vainīgais nav atrasts. 


Sazinājos gan ar policiju, gan ar bojāgājušā tēvu. Notriektais bijis pieredzējušais kalnu velosipēdists Daniels Skrūzmanis, kas pagājušā gada 28. jūnijā pēc treniņa braucis uz Līvāniem. Nelaime notikusi ap pulksten septiņiem vakarā, kad līdz mājām atlicis ap 20 kilometriem. Trieciens bijis tik spēcīgs, ka nolauzts sēdeklis, atslēgu saišķis un citas mantas aizlidojušas pa gaisu un pats riteņbraucējs aizmests pāri grāvim. Vainīgais šoferis cietušo atstājis notikuma vietā un aizbraucis, par mirušo kāds ziņojis tikai otrā rītā.

“Es vēl tagad nevaru saprast, kā varēja Danielu notriekt gaišā dienas laikā tik pārredzamā vietā, uz taisna, plata un gluda asfaltēta ceļa… Turklāt viņam mugurā bija speciālais riteņbraucēja tērps košās krāsās,” savā darba kabinetā man stāsta biedrības “Veloklubs Līvāni” vadītājs Dainis Skrūzmanis.

“Dēls alkoholu nelietoja, nesmēķēja, uz ceļa vienmēr bija disciplinēts braucējs, kā jau sportistam tas pieklājas. To divriteni pie ceļa stabiņa pacēlām tāpēc, ka Daniels bija ne vien mūsu velokluba biedrs, bet arī divriteņu remonta vīrs – viss, kas saistījās ap šo seno braucamo, bija viņa sirdslieta. Vēl tagad viņa darba telpā neviens cits nestrādā, viss palicis, kā bija viņa laikā. Un otrs viņa kalnu velosipēds arī stāv kā stāvējis.”

ritenis_6

Daniels skolā labi mācījies, īpaši patikusi matemātika un fizika. Aizrāvies ne vien ar riteņbraukšanu, bet arī ar dambretes spēli, savā vecuma grupā startējis pat Eiropas čempionātā. Gadā ar divriteni nobraucis vismaz desmit tūkstošus kilometru, Latvijas mēroga sacensībās ierindojies godalgotajās vietās un guvis panākumus arī starptautiskā līmenī. Daniela māsai Annai Gabrielai, kura rudenī sāks mācīties pirmajā klasē, nu ar sporta divriteni jātrenējas bez brāļa atbalsta.

“Joprojām nevaru arī saprast, kāpēc uz maniem un policijas lūgumiem atsaukties aculieciniekus, kas tovakar nelaimes sakarā kaut ko redzējuši, tāds klusums. Vietējos informācijas līdzekļos ziņa taču izskanēja. Varbūt tagad ar “Latvijas Avīzes” palīdzību izdosies atrast kādu aculiecinieku. Nu nevar taču būt, ka uz viena no Latvijas galvenajiem ceļiem, kur ir tik intensīva satiksme, neviens neko nebūtu ievērojis vai manījis. Kā var būt, ka jaunieša vairs nav, bet vainīgais šoferis turpina braukt, it kā nekas nebūtu noticis. Es, Daniela tēvs, ļoti lūdzu atsaukties jebkuru, kas kaut ko redzējis, un zvanīt man, telefona numurs 26350848.”

Atsaukties lūdz arī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece, tālruņi 63004302 un 20293472.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+