Latvijā
Politika

Bordāns: pilsonības jautājums ir pagājušā gadsimta problēma 16


“Jaunās konservatīvās partijas” līderis, bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns.
“Jaunās konservatīvās partijas” līderis, bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns.
Foto-LETA

“Mums diezgan liela daļa no JKP biedriem ir no jauktām ģimenēm, ir arī, kā saka, “tīri” krievi. Viņi ir neizpratnē par šīm diskusijām, jo ir pavisam citas problēmas, kas krieviem interesē. Viņus neinteresē šie jautājumi.

Pilsonības jautājumi – tie ir pagājušā gadsimta jautājumi,” Rīgas domes deputāts Jānis Bordāns (JKP) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot izcēlušos ažiotāžu par prezidenta Vējoņa iniciatīvu automātiski piešķirt nepilsoņu jaundzimušajiem bērniem Latvijas pilsonību.

Saistītie raksti

Bordāns raidījumā norādīja, ka krievus pilsonības jautājumi neinteresē, viņus drīzāk uztrauc segregācija. “Pilsonības jautājumi – tie ir pagājušā gadsimta jautājumi. Te ir stāsts, ka ar segregētiem bērnudārziem un izglītības iestādēm, ar sarunām par pilsonības automātisku piešķiršanu vai nepiešķiršanu – tas viss veicina turpināt segregāciju,” uzstāja Bordāns. Turklāt Rīgas domes deputāts ir pārliecināts, ka paši krievi vēlas integrēties, tomēr vairākām partijām būtu izdevīgāk saglabāt segregāciju un turpināt šīs diskusijas.

Bordāns uzskata, ka šādas diskusijas kalpo kā aizsegs īstajām problēmām, piemēram, latviešu skolu slēgšanu. “Bolderājā pa to laiku mēģina slēgt vienīgo latviešu skolu. Rīgas pilsētā kādreiz bērni varēja mierīgi aiziet no krievu ģimenēm uz latviešu skolu un veiksmīgi tikt galā, šobrīd tā tendence ir pretēja. Latvieši no Bolderājas brauc prom uz Iļģuciemu vai attālām vietām vai arī iet uz krievu skolām, bet mēs te runājam par pagājušā gadsimta problēmām,” sašutumu pauda JKP biedrs.

LA.lv