×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. novembris, 2014
Drukāt

Brisbenā sākas G20 samits

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Sestdien Austrālijas pilsētā Brisbenā sākas G20 valstu grupas līderu samits, kurā paredzēt runāt par virkni jautājumu, uzsvaru liekot uz ekonomiku.

Samita rīkotājvalsts Austrālija izvirzījusi ambiciozu mērķi nākamo piecu gadu palielināt G20 ekonomisko izaugsmi par 2% jeb aptuveni diviem triljoniem dolāru.

G20 ekonomikas nodrošina aptuveni 85% no globālā iekšzemes kopprodukta.

Sagaidāms, ka katra G20 dalībvalsts prezentēs savu stratēģiju izaugsmes mērķa sasniegšanai.

Analītiķi gan šaubās, ka šo mērķi izdosies sasniegt, ņemot vērā pašreizējo juceklīgo ekonomikas izaugsmi.

Austrālija pauž viedokli, ka pamats izaugsmes nodrošināšanai būs investīcijas infrastruktūrā, uzsvaru liekot uz privātā sektora finansējuma piesaisti.

Samitā paredzēts panākt vienošanos, ka Sidnejā tiek izveidots jauns centrs, kurā potenciālie investori varēs iegūt informāciju par dažādiem valdību projektiem.

Tāpat samitā paredzēts runāt par tirdzniecības liberalizāciju, kas arī nepieciešama izaugsmes mērķu nodrošināšanai.

G20 līderi arī varētu vienoties par vienotu standartu nodokļu informācijas apmaiņā, tādējādi apkarojot korporatīvās nodokļu stratēģijas, kas peļņas pārnešanas rezultātā valstīm izmaksā miljardiem dolāru.

Pasaules lielākās ekonomikas arī strādā pie finanšu sistēmas uzraudzības reformām, un sagaidāms, ka progress šajā jautājumā arī tiks apspriests samitā.

Paredzēts, ka G20 līderi diskutēs arī par Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) reformām.

2010.gadā G20 vienojās reformēt SVF, tādējādi dodot lielāku teikšanu fondā tādām attīstības ekonomikām kā Ķīna, tomēr šīs reformas kopš tā laika saskārušās ar ASV pretestību.

Tāpat G20 līderi samitā gatavojas spriest par konfliktiem Ukrainā un Sīrijā.

Lai gan jautājums par Ebolas vīrusu nav iekļauts oficiālajā samita dienas kārtībā, uzmanība G20 līderu sanāksmē tiks veltīta arī šim jautājumam.

Samitā arī paredzēts spriest arī par iespējām novērst klimata izmaiņas saistībā ar 2015.gadā Parīzē paredzēto ANO klimata samitu.

Samits norisināsies sestdien un svētdien.

Eiropas Savienību G20 līderu samitā pārstāvēs arī Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+