×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Brīvdabas muzejā nedēļas nogalē – tradicionālais amatnieku gadatirgus (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nedēļas nogalē, 7. un 8. jūnijā, no plkst. 9 līdz 17 Brīvdabas muzejā norisināsies gada lielākie amatniecības svētki – Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, vēsta muzeja pārstāve Eva Pētersone-Birzleja.

Jau 44. gadu pēc kārtas jūnija pirmajā nedēļas nogalē Brīvdabas muzejā pulcējas tautas lietišķās mākslas studijas un amatnieki, lai divu dienu laikā ar savu gada veikumu iepazīstinātu Rīgas iedzīvotājus un viesus.

Šogad Gadatirgū piedalīsies ap 550 amata meistaru no visas Latvijas, un abas dienas Rietumu skatuvē risināsies arī bagātīga kultūras programma. Līdztekus tautas deju ansambļu “Dancītis”, “Kamolītis”, “Imanta”, “Sprigulītis” un “Sprigulis”, “Cīpars”, kā arī Ogres un Rīgas danču kluba priekšnesumiem, ar dziesmām apmeklētājus priecēs Vecpilsētas dziedātāji, koklētāju ansamblis “Teiksma”, kā arī folkloras kopas “Skandinieki”, “Mālis”, “Garataka”, “Nedeja” un citi.

Šogad Gadatirgū viesosies izcilie tāšu meistari no Tautas lietišķās mākslas studija “Novgorodskaja beresta”, kas kopš 1993. gada darbojas Veļikijnovgorodā. Studijas galvenais uzdevums – apgūt tradicionālo tāsinieka amatu, tā vēsturiskajā un etnogrāfiskajā daudzveidībā: studija nodarbojas arī ar kolekcionēšanu, priekšmetu pētīšana un rekonstrukcija, mācības, kā arī šā mākslas veida popularizēšana izstādēs, festivālos un meistarklasēs. Krievu amatnieki Gadatirgū viesojas ar Rīgas domes atbalstu izstādes “Krievu Ziemeļi” ietvaros.

Gadatirgus laikā Kurzemes zvejniekciema “Lurķos” notiks amatniecības konkursa “Zelta rokas 2014” finālistu darbu izstāde. Ikviens ekspresizstādes apmeklētājs varēs izbaudīt latvisko gaisotni “Lurķu” mājā un tās apkārtnē, kā arī izpētīt un aptaustīt oriģinālākos amatniecības darbus, kādi tapuši šā gada konkursam.

Līdztekus augstvērtīgiem amatniecības izstrādājumiem gadatirgū var iegādāties arī kvalitatīvu vietējo pārtikas izstrādājumu ražotāju un zemnieku produkciju: žāvētu gaļu, kūpinātas zivis, nēģus, pašceptu maizi, piparkūkas, medu, kliņģerus un daudzus citus gardumus, kā arī Latvijā ražotos vīnus. Pļavā pie Juglas ezera apmeklētāji varēs baudīt štovētus kāpostus, ceptus kartupeļus un alu no dažādām Latvijas alus darītavām. Tāpat gadatirgus apmeklētājus gaidīs Grāmatu iela.

Mazajiem Gadatirgus apmeklētājiem Kurzemes zvejniekciemā būs pieejams rotaļlaukums, izklaides un dažādas radošās darbnīcas.

8. jūnijā plkst. 10 Usmas baznīcā notiks Vasarsvētku dievkalpojums ar koncertu.

Gadatirgus laikā apmeklētājiem būs atvērta Galvenā ieeja, Rietumu vārti, Vējdzirnavu ielas vārti, kā arī muzeja Saimniecības vārti Berģos. Riteņbraucējus aicinām izmantot velosipēdu novietni pie muzeja Rietumu vārtiem. Pie Galvenajiem vārtiem darbosies maksas stāvvieta, bet Rietumu vārtu stāvvieta ir rezervēta tikai Gadatirgus dalībniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kāda šogad būs ieejas maksa?

    • Gadatirgus ieejas biļešu cenas: 4.00€/2.81Ls pieaugušajiem, 2.50€/1.76Ls pensionāriem, 2.00€/1.41Ls studentiem, 1.40€/0.98Ls skolēniem,8.54€/6.00Ls ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene).

Draugiem Facebook Twitter Google+