Latvijā
Novados

Bruņotie spēki piektdien veiks lidojumus Jelgavā0

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki šodien veiks lidojumus Jelgavas apkārtnē, informē Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Gaisa spēku aviācijas eskadriļas lidojumi plānoti no plkst.12 līdz 14 Jelgavas lidlauka apkārtnē.

Lidojumos paredzēts izmantot lidmašīnu “AN-2”.

Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā aģentūru LETA informēja, ka Jelgavā notiks plānoti mācību treniņlidojumi.

Kā ziņots, Nacionālie bruņotie spēki (NBS) nolēma remontēt 31 gadu vecu lidmašīnu “An-2”, ko dēvē arī par divplāksni, aģentūra LETA noskaidroja NBS.

Šo lidmašīnu plānots nodrošināt personāla un kravas pārvadāšanu, desantēšanu, apmācību lidojumus, patrulēšanu virs sauszemes un gar jūras robežu, lidmašīnu var izmantot arī kā lidojošu komandpunktu koordinēšanai un retranslācijai.

Lai gan daļai no šiem uzdevumiem var izmantot arī helikopterus, to lietošana būtu ievērojami dārgāka, un, veicot izmaksu izvērtējumu, tika pieņemts lēmums atjaunot “An-2” lidmašīnu iepriekš minēto uzdevumu veikšanai.

Internetā atrodamā informācija liecina, ka “An-2” ir vienmotora biplāns, kas tiek ražots kopš 1947.gada. Lidmašīnai ir vairākas modifikācijas, kā arī vairākas versijas. Nosaukumu “kukuruzņiks” lidmašīna ieguva 20.gadsimta piecdesmitajos gados, kad to sāka plaši izmantot lauksaimniecībā, lai apstrādātu kukurūzas un citu kultūru laukus. Lidmašīnas konstruktors bija Oļegs Antonovs.

“An-2” plaši tika ekspluatēts Padomju Savienībā, kur to izmantoja kravas un pasažieru transportēšanai vietējās līnijās. Lidmašīnas spēja nosēsties uz negruntētiem skrejceļiem, un nelielais ieskrējiena attālums ļāva “An-2” plaši izmantot arī valsts mazapdzīvotajos reģionos.

LA.lv