Pasaulē
Eiropa

CDU/CSU jaunieši vēlas partijas balsojumu par kanclera amata kandidātu0


Angela Merkele (foto – no kreisās) un Annegrēta Krampa-Karenbauere.
Angela Merkele (foto – no kreisās) un Annegrēta Krampa-Karenbauere.
Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Vācijā valdošā konservatīvā bloka Kristīgo demokrātu savienības un Kristīgi sociālās savienības (CDU/CSU) jaunatnes organizācija konferencē piektdien aicināja partijā veikt balsošanu par politiskā spēka kanclera amata kandidātu, šādi metot izaicinājumu CDU līderei Annegrētai Krampai-Karenbauerei.

Konferencē Zārbrikenē no 277 delegātiem par šo priekšlikumu balsoja 170, bet 107 bija pret.

Kārtējās federālās vēlēšanas plānotas 2021.gadā, bet pēc koalīcijas partiju sliktā snieguma Eiropas Parlamenta vēlēšanās sākuši skanēt jautājumi par CDU/CSU un sociāldemokrātu (SPD) koalīcijas pastāvēšanu.

Tradicionāli par konservatīvā bloka kanclera amata kandidātu Bundestāga vēlēšanās kļūst CDU līderis.

Viena no augstākajām CDU amatpersonām Armīns Lašets jau iepriekš norādījis, ka Krampas-Karenbaueres ievēlēšana CDU priekšsēdētāja amatā automātiski nenozīmē, ka viņa kļūs arī par kanclera amata kandidāti.

Lēmums par partijas iekšējo balsojumu jautājumā par kanclera amata kandidātu, iespējams, tiks pieņemts CDU konferencē Leipcigā nākammēnes.

Nedz Krampa-Karenbauere, nedz CSU līderis Markuss Zēders šo pieeju neatbalsta.

Pēdējās sabiedriskās domas aptaujās labi rezultāti ir “zaļajiem”, kas dažkārt pat apsteidz CDU/CSU.

Reitingu, kā arī Krampas-Karenbaueres vairāku neveiklo izteikumu dēļ partijā raisījušās debates, vai viņa ir īstais cilvēks, kuram būtu jākļūst par Angelas Merkeles mantinieku, kandidējot uz kanclera amatu.

LA.lv