Čehija uzvar Beļģiju un brauks uz Lilli 0

Čehijas vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionāta pirmā posma D apakšgrupas mačā Rīgā ar 66:64 (21:17, 12:11, 18:16, 15:20) uzveica Beļģiju, tādejādi nodrošinot vietu izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.
Pirmā puslaika nogalē čehi bija panākuši septiņu punktu pārsvaru (33:26), ko gan Beļģijas trešā ceturkšņa sākumā sadeldēja un pat izvirzījās vadībā ar vienu punktu (34:33).
Turpinājumā cīņas rezultāts turējās dažu punktu robežās, bet ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē čehi panāca desmit punktu handikapu (57:47). Tomēr beļģi guva 13 bezatbildes punktus, izvirzoties vadībā jau ar 60:57.
Intriga saglabājās līdz pat mača nogalei, kad vēl trīs sekundes pirms pamatlaika beigām komandas šķīra viens punkts (65:64 Čehijas labā). Tomēr sekundi vēlāk Tomāšs Satorinskis realizēja vienu no diviem soda metieniem, panākot 66:64, bet beļģi cīņas likteni vairs izšķirt nespēja.
Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Jans Veselijs, kurš guva 21 punktu, savāca 12 bumbas zem groziem un izprovocēja deviņus pārkāpumus. Savukārt Beļģijas valstsvienībā ar 12 punktiem izcēlās Džonatans Tabu.
Līdz ar to D apakšgrupā trīs uzvaras četros mačos izcīnījusi Čehija, divi panākumi trīs cīņās ir Lietuvai un Latvijai, kamēr divas uzvaras četrās spēlēs guvusi Beļģija. Igaunijai viens panākums trīs mačos, bet Ukrainai piedzīvojusi trīs zaudējumus.
Vēlāk plkst.18.30 Latvija aizvadīs maču ar Ukrainu, bet trīs stundas vēlāk Lietuva spēkosies ar Igauniju.
Latvijas izlase jau trešdien vietu čempionāta izslēgšanas turnīrā var garantēt, ja pati pārspēs Ukrainu, bet vēlāk Lietuva uzvarēs Igauniju. Ja Lietuva pārspēs Igauniju, tad izslēgšanas spēlēs iekļūs arī Beļģija.