×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. februāris, 2012
Drukāt

“Costa Concordia” pasažieri no kruīza kompānijas vēlas piedzīt pusmiljardu dolāru

costa4

Pagājušajā mēnesī pie Itālijas avarējušā kuģa “Costa Concordia” pasažieri vērsušies ASV Floridas štata tiesā, pieprasot no kruīza kompānijas piedzīt kompensāciju vairāk nekā pusmiljarda ASV dolāru apmērā.

39 pasažieru prasība iesniegta pret Maiami bāzēto kompāniju “Carnival Cruise Lines Inc.” un tās filiāli “Costa Cruise Line”, kam pieder nu jau bēdīgi slavenais kuģis. Kopumā prasības iesniedzēji no kruīza kompānijas vēlas saņemt 528 miljonus dolāru (281,95 miljonus latu). Juridiskie eksperti gan atzīst, ka pasažieriem būs sarežģīti uzvarēt šajā lietā ASV tiesā, jo “Costa Cruise Line” biļetēs teikts, ka jebkāda veida tiesvedībai pret uzņēmumu jānotiek Itālijā. Starp prasības iesniedzējiem ir pasažieri no Itālijas, ASV, Vācijas, Kanādas, Dienvidkorejas, Ķīnas un Venecuēlas. “Mūsu mērķis ir piespiest kruīza uzņēmumu pārtraukt tērēt naudu reklāmām, kas vilina ar sapņu atvaļinājumu, taču viņi to nevar piedāvāt, jo viņi neiegulda pilnīgi nekādus līdzekļus drošībā un personāla apmācīšanā,” skaidro avarējušā kuģa pasažieris no Venecuēlas Oskars Alemans, kurš avārijā pazaudēja visus savus personīgos dokumentus.

13. janvāra vakarā pie Džiljo salas Toskānā Vidusjūras kruīza kuģis “Costa Concordia” uzskrēja zemūdens klintij. Avārijas brīdī uz kuģa atradās 4229 cilvēki, tostarp aptuveni 1000 apkalpes locekļu. Tiek uzskatīts, ka avārijā dzīvību zaudēja 32 cilvēki, lai gan 15 cilvēku mirstīgās atliekas tā arī līdz šim nav izdevies atrast.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+