×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. maijs, 2012
Drukāt

Dailes teātrī gaidāmas Krievijas teātra viesizrādes

teatris4

Dailes teātrī 26. un 27.augustā gaidāmas Krievijas Valsts nāciju teātra viesizrādes, ko atklās ar vienu no sezonas šokējošākajiem iestudējumiem – dižā zviedru dramaturga Augusta Strindberga lugu “Jūlijas jaunkundze”, aģentūru BNS informēja kinofestivāla “Baltijas pērle” ģenerāldirektore Marina Ļipčenko.

Gandrīz 50 gadu cenzūras aizliegtā drāma “Jūlijas jaunkundze” nu ir kļuvusi par vienu no teātru repertuāros visbiežāk iekļautajām lugām. Stāsts par grāfa meitas krišanu, ļaujoties mīlas naktij ar tēva sulaini, 19.gadsimta beigās tika uztverts par pārāk drosmīgu un naturālistisku, jo tajā skarta dzimumu fizioloģisko attiecību intīmā tēma.

Teātra mākslas provokators, slavenais vācu režisors Tomass Ostermaijers, kurš sen pieradinājis Eiropas skatuves aktualizēt klasikas darbus, ierosināja dramaturgam Mihailam Durņenkovam pārstrādāt Strindberga lugu, lai tā atspoguļotu laika gaitā pārveidojušos sociālo un kultūras vidi. Dramaturgs saglabājis visas sižeta līnijas, bet ievijis dialogos mūsdienīgu leksiku un darbību pārcēlis uz Krieviju – varoņi no 19.gadsimta Zviedrijas muižas pārcēlušies uz mūsdienu Rubļovku. Asprātīgi un pārliecinoši tiek pētītas aktuālas tēmas: uzkrātie kompleksi, varaskāre, vīrieša un sievietes nostāšanās pretējās pozīcijas.

Režisors nevelta reveransus apkārtējai realitātei, gluži pretēji, viņš mudina skatītāju piedāvātajos apstākļos atklāt sev pašam sevi.

Izrādes centrā ir mīlas trijstūris: Jūlijas jaunkundze, sulainis Žans un kalpone Kristīne, kuru lomās iejutušies vadoši Krievijas aktieri – Čulpana Hamatova, Jevgēņijs Mironovs, Jūlija Peresilda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+