×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. marts, 2014
Drukāt

Daugavā vairākos posmos turpinās ledus iešanas izraisītas ūdens līmeņa svārstības

Foto - LETAFoto - LETA

Daugavā vairākos posmos turpinās ledus iešanas izraisītas ūdens līmeņa svārstības, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Daugavas augštecē un vidustecē daudzviet vēl saglabājas ledus sega, pārsvarā ledus paliek tumšāks, ir izskalojumi. Ledus sakustējies pie Polockas un Veļižas, bet pie Ullas ledus izgājis, tur novērotas palieku piesalas. Ledus iet arī pie Verhņedvinskas, ledus sega saglabājas pie Zeļķiem un ledus sega ar lāsmeņiem pie Pļaviņām.

Tuvākajās dienās nokrišņu ietekmē notece palielināsies. Vēja ietekmē paaugstināsies ūdens līmeņi Rīgas līcī ietekošo upju grīvas posmos. Tuvākajās dienās turpināsies ledus iešana Daugavā un Latvijas ziemeļaustrumu daļas upēs posmos, kur ledus sega vēl saglabājusies. Ledus sakustēšanās un iešana turpināsies Jēkabpils-Pļaviņu posmā, tās laikā būs krasas ūdenslīmeņa svārstības. Ūdens līmenim paaugstinoties ir iespējama zemāko Aiviekstes palieņu applūšana, kā arī palieņu applūšana pie Zeļķiem.

Neliela ūdens līmeņa paaugstināšanās Salacā, Dubnā, Aiviekstē, Lielajā Juglā, Mazajā Juglā, Gaujas lejtecē un Kurzemes upēs. Pārējās upēs neliela līmeņa pazemināšanās vai svārstības.

Ledus saglabājies vēl vairāku Vidzemes un Latgales upju posmos.

Gaisa temperatūrai paaugstinoties ledus strauji zaudē savu izturību.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.5
Alūksne +11.7
Daugavpils +13.9
Saldus +13
Liepāja +15.8
Jelgava +13
Ventspils +15.8
Limbaži +14
Madona +12
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+