×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. marts, 2013
Drukāt

Daugavpilī sals šonakt sasniedzis mīnus 23 grādus

Foto-LETAFoto-LETA

Zemākā temperatūra šonakt reģistrēta Daugavpilī, kur tā sasniedza mīnus 23 grādus.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi atzīmēja, ka siltākā nakts šonakt bijusi Kurzemes piekrastē, Ventspilī, kur gaisa temperatūra bija mīnus septiņi grādi, tāpat arī Rīgā bija salīdzinoši silta nakts – mīnus deviņi grādi.

Šodien dienas gaitā gaisa temperatūra paaugstināsies – pašlaik Latvijas rietumu daļā temperatūra ir mīnus astoņu grādu robežās, austrumu daļā tā ir mīnus desmit līdz mīnus 16 grādi, bet Rīgā temperatūra jau paaugstinājusies līdz mīnus pieciem grādiem. Dienas gaitā gaisa temperatūra visā Latvijā paaugstināsies no mīnus diviem līdz mīnus septiņiem grādiem.

Arī nakts no sestdienas uz svētdienu ir gaidāma līdzīgi auksta – rietumos gaisa temperatūra pazemināsies līdz mīnus 11, mīnus 16 grādiem. Savukārt austrumos būs aukstāks, un temperatūra būs mīnus 16, mīnus 21 grāds. Visaukstākā nakts gaidāma Vidzemes ziemeļu daļā, kur gaisa temperatūra pazemināsies līdz mīnus 20, mīnus 21 grādam.

Sinoptiķi prognozēja, ka kopumā sals Latvijā saglabāsies līdz pat nedēļas beigām. Tomēr stiprākie sali gaidāmi naktī no svētdienas uz pirmdienu, tāpat naktī uz otrdienu dažviet ir iespējama gaisa temperatūra līdz mīnus 20 grādiem. Savukārt pēc tam stiprais sals atkāpsies.

No nākamās darba nedēļas vidus Latvijai no ziemeļiem tuvosies nelieli cikloni, kas nesīs vairāk mākoņu un vietām arī nelielu sniegu. Vējš pakāpeniski iegriezīsies no dienvidrietumiem un piekrastē pastiprināsies līdz brāzmainam. Līdz ar to sals pakāpeniski mazināsies, un nedēļas beigās gaisa temperatūra naktīs jau gaidāma virs mīnus 15 grādiem un dienā pieturēsies 0, mīnus 5 grādi.

LVĢMC speciālisti min, ka marts Latvijā var būt ļoti kontrastains. Minimālā temperatūra 1942.gadā Ainažos sasniedza mīnus 34,4 grādus, bet maksimālā plus 20,8 grādus Mērsragā 1968.gadā.

Pēdējā desmitgadē kopumā ļoti silts marts bijis 2007.gadā, savukārt ziemas laika apstākļi vēl aizvien martā saglabājās 2005. un 2006.gadā. 2005.gada 2.martā gaiss daudzviet Latvijā atdzisa pat līdz mīnus 23, mīnus 27 grādiem. Arī 2006.gadā martā termometra stabiņš noslīdēja zem mīnus 20 grādu atzīmes, un pavasaris Latvijā ienāca vien pēdējās marta dienās.

Šogad stabilu pavasarīgu laika apstākļu atnākšana Latvijā gaidāma vien marta pēdējā nedēļā pirms Lieldienām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+