Kultūra
Māksla

Dažādās figūras: Augusts Zariņš un Kristaps Zariņš 16

Publicitātes foto

Piektdien, 10. oktobrī, plkst. 18 Jūrmalas pilsētas muzejā atklās mākslinieku Augusta Zariņa un Kristapa Zariņa darbu izstādi. Mākslinieki trāpīgi kā visaptverošu savas mākslas “ģimenisko līdzību” izvēlējušies nosaukumu “Figūras”, informēja Mākslas akadēmijas sabiedrisko attiecibu speciāliste Līva Raita.

Jēdziens “figūra” attiecināms gan uz vienu no formālās izteiksmes līdzekļiem vizuālajā mākslā, gan citām sfērām – ķermenisku, muzikālu, tēlainu pieredzi, matemātikas un retorikas jomu. Figūra abu mākslinieku daiļradē ir centrāls, taču ne identisks elements. Ja Augusta Zariņa mākslā tā ir ģeometriska, tīra, uzsvērti telpiska, tad Kristapa Zariņa darbos – ķermeniska, “gleznieciska”, tās robežas transformējas, izplūst, pārvēršoties abstrakcijā.

Galerijas nosaukums

Kristaps Zariņš ir Jūrmalas iedzīvotājs un jūtas tai piederīgs, tāpēc ar prieku iepazīstina savas pilsētas iedzīvotājus ar darbiem, kuri ir dažādu gadu un personālizstāžu liecinieki, taču visi kopā, kā uzsver mākslinieks, “ir mans skats, ko var saukt arī par figūrām”.

Savukārt Augusts Zariņš norāda: “Manas figūras ir ģeometrija, mērenība un nogrieznis. Operēju ar līniju, jo, manuprāt, konstrukcijas, režģi, pārnesumi, apļi, līknes, ko veido līnija, vilkta gan ar tušu un rapitogrāfu, gan ar ogli un zīmuli, vislabāk stāsta par manis saredzamo pasauli, manām un laikabiedru attiecībām, tas ilustrē manas domas un manus sapņus. Krāsainajos darbos izmantoju laku vairākos slāņos, spilgtas un luminiscējošas krāsas, ar kurām izgaismoju savas radošās teritorijas stūrus, mijiedarbību starp mākslinieku un apkārtējo cilvēku fantāziju jūkli.” Mākslinieks ir pateicīgs Jūrmalas pilsētas muzejam par iespēju iepriecināt Jūrmalas iedzīvotājus.

Izstāde būs aplūkojama līdz 26. oktobrim.

LA.lv