×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Digitālajā laikmetā arvien nozīmīgāks kļūst saturs viedtālruņos, atzīst mediju pārstāvji

bdbc

Digitālajā laikmetā arvien svarīgāks kļūst pieejamais saturs tieši viedtālruņos, tajā pašā laikā atrašanās interneta vidē neatņem klientus citiem formātiem, jo to auditorija ir atšķirīga, “Baltijas Zīmolu konferencē 2015” norādīja mediju biznesa pārstāvji.

MTG vadītāja Baiba Zūzena, runājot par tendencēm, norādīja, ka digitālo mediju laikmetā arvien lielāka nozīme ir tieši viedtālruņiem, ko atzina arī “TVNET” vadītājs Ivars Bauls. Zūzena prezentēja pētījuma datus, kuri atklāj, ka patlaban jau 59% iedzīvotāju ir svarīgi, lai mediji būtu pieejami arī mobilajā telefonā.

Konferences dalībnieki norādīja uz tendenci, ka, lai gan jebkuram tradicionālajam medijam ir jābūt pieejamam arī internetā, tas nenozīmē, ka auditorija no viena formāta pārceļo uz citu. Zūzena stāstīja, ka piedāvātajai filmai vai šovam lineārajā TV ir pavisam cita popularitāte nekā digitālajā. Tāpat arī “Latvijas Avīzes” redaktors Ivars Bušmanis skaidroja, ka izdevuma digitālajai versijai ir cita auditorija, un tikai 13% tās pārklājas ar drukātā izdevuma lasītāju loku. Pārējā daļa, kas lasa izdevumu internetā, ir jauni klienti. Līdz ar to digitālais laikmets klientus citiem formātiem neatņem, norādīja Bušmanis.

Savukārt “BNS Group OÜ” vadītājs Anvars Samosts, skaidrojot digitālā laikmeta tendences, norādīja – ja zīmols ir stiprs, tas atradīs veidus, kā izpausties arī drukātajā versijā un citos formātos, līdz ar to mūsdienu laikmetā nav pilnībā jāpāriet uz digitālo versiju. Taču tai jābūt paralēli.

Arvien svarīga tendence uzņēmumiem kļūst arī sociālā komunikācija ar klientiem.

Runājot par aktualitātēm Latvijā, Zūzena norādīja, ka patlaban vietējā tirgū ir dažādi zīmoli, piemēram, “Skaties.lv”, “Draugiem.lv”, “Inbox.lv” un citi, kas, neskatoties uz pilnīgi atšķirīgajām auditorijām, tajā pašā laikā cīnās par vienu tirgu un vieniem un tiem pašiem reklāmdevējiem. MTG vadītāja norāda – ja zīmoli sadarbotos, tiem kopējā situācija kļūtu izdevīgāka.

Kā vēstīts, šodien Rīgā norisinās trešā starptautiskā “Baltijas Zīmolu konference 2015”, kuras tēma ir “Digitālā revolūcija. Kā zīmoli uzvar vai cīnās”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+