“Dinamo” uzvar, rekords rokā 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” otrdien ar uzvaru pret “Avtomobilist” noslēdza četru mājas spēļu sēriju, turklāt izcīnīja septīto panākumu pēc kārtas, kas ir vēl nebijis sasniegums kluba pastāvēšanas vēsturē.

Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Vārdu maģija: ko par tevi atklāj burtu skaits tavā vārdā

Rīdzinieki regulārā čempionāta mačā bija pārāki ar rezultātu 3:1 (2:0, 0:0, 1:1), bet vārtus guva Vitālijs Pavlovs, Kails Vilsons un Marcels Haščāks.

Cīņa izvērtās ar līdzīgu spēli, kurā komandas traucās no vieniem uz otriem vārtiem, taču neviena no vienībām ilgi nevarēja izveidot labas vārtu gūšanas iespējas.

Devītajā minūtē spēlē vajadzēja iesaistīties Telkvistam, jo “Avtomobilist” somu aizsargs Sami Lepiste raidīja bīstamu metienu uz Rīgas “Dinamo” vārtiem. Tomēr pāris minūtes vēlāk teicams uzbrukums jau izdevās rīdziniekiem – uz pretinieku aizsardzības zonu izrāvās Miks Indrašis. Viņš teicami atspēlēja ripu Vitālijam Pavlovam, kurš ilgi nevilcinoties raidīja ripu starp Jekaterinburgas vārtsarga Jevgēņija Lobanova kājsargiem.

Turpinājumā komandas atkal ilgi nespēja izveidot vārtu gūšanas momentus, bet mazāk nekā divas minūtes pirms trešdaļas beigām Marcels Hosa uz “Avtomobilist” vārtu priekšu izdarīja lielisku piespēli Polam Šekuram. Viņš savukārt ripu pāradresēja Kailam Vilsonam, kurš to raidīja viesu tukšajos vārtos, panākot 2:0.

Otrās trešdaļas ievadā Indrašis nopelnīja divu minūšu noraidījumu, taču viesiem neizdevās veiksmīgi izmantot vairākumu, turklāt mazākumā Vilsons ar Šekuru devās bīstamā pretuzbrukumā, taču pēc Vilsona teicamas piespēles Šekura nepaguva pielikt nūju, lai raidītu ripu vārtos.

Drīz pēc tam Rīgas “Dinamo” nopelnīja noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpšanu, tomēr arī šoreiz Jekaterinburgas komandai vairākumu izmantot neizdevās.

Savukārt pāris minūtes vēlāk jau pie iespējas spēlēt vairākumā tika Rīgas “Dinamo”, jo tika pārkāpti noteikumi pret Mārtiņu Cipuli, tomēr viena vīra pārsvaru mājiniekiem neizdevās realizēt.

Taču pēc tam noteikumi tiek pārkāpti pret Pavlovu, bet 40 sekundes vēlāk – pret Hosu, un Latvijas komandai bija iespēja spēlēt pieciem pret trim. Visu lielo vairākumu mājinieki pavadīja viesu aizsardzības zonā, ļoti daudz saspēlējoties, taču bez noslēguma, un “Avtomobilist” mazākumu izturēja.

Atlikušajā trešdaļas laikā rezultāts vairs nemainījās.

Pamatlaika noslēdzošo trešdaļu “Avtomobilist” iesāka ļoti aktīvi, diezgan ātri rezultāta starpību samazinot līdz minimumam – perioda otrajā minūtē izcēlās Aleksejs Simakovs.

Arī turpinājumā Jekaterinburgas komanda turpināja spēlēt aktīvi, vairākas reizes bīstami apdraudot Telkvista vārtus, turklāt pēc vienas no izdevībām Rīgas “Dinamo” vienību glāba vārtu stabs. Tiesa, pēc tam Indrašis izlauzās viens pret vārtsargu, tomēr viņa raidītā ripa starp Lobanova kājsargiem ceļu vārtos neatrada.

Ātra spēle arī bija pēc tam, jo “Avtomobilist” nespēja gūt vārtus no teicamām izdevībām, turklāt pēc viena no uzbrukumiem pretuzbrukumā aizskrēja Indrašis, kurš jau pretinieku aizsardzības zonā izdarīja lielisku piespēli Haščākam, kurš guva vārtus.

Turpinājumā starp abām komandām tupinājās līdzīga, bet aktīva spēle, taču Māris Bičevskis mazāk kā trīs minūtes pirms pamatlaika beigām nopelnīja divas soda minūtes. Rīdziniekiem izdevās mazākumu izturēt, taču mirkli pēc tam Rīgas “Dinamo” no vārtu zaudējuma glāba Telkvists.

Savukārt dažas sekundes pirms finālsirēnas viesus no vārtu zaudējuma glāba vārtu pārliktnis, lai gan vārtsargs pret sesto laukuma spēlētāju nebija nomainīts.

Par labāko hokejistu Rīgas “Dinamo” sastāvā tika atzīts Indrašis, kuram šajā spēlē divas rezultatīvas piespēles.