×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

Dombrovskis: interese par māju siltināšanu pieaug; problēma ir finansējums

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā interese par māju siltināšanu pieaug, taču daudziem cilvēkiem ir problēmas ar finansējumu, ceturtdien Ziemeļu nākotnes foruma diskusijā par zaļo enerģētiku sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

“Latvijā ir liela problēma ar ļoti augstiem komunālajiem rēķiniem, jo ēkas nav energoefektīvas. To lielākoties iespaidojis mantojums, kas atstājis mājas ļoti sliktā stāvoklī,” norādīja Dombrovskis.

Viņš atzīmēja, ka risinājums būtu māju siltināšana, par kuru pieaug interese, bet daudziem cilvēkiem ir problēmas ar finansējumu.

Lielbritānijas Ministru prezidents Deivids Kamerons pastāstīja, ka Lielbritānijā tiek izmantota “Green deal” sistēma. “Šajā sistēmā kāds samaksā par cilvēka mājas siltināšanu, un iedzīvotājs to atmaksā no rēķina ietaupījuma. Sistēma nav viegla, bet tā strādā, ja to precīzi spēj nodefinēt,” sacīja Kamerons.

Trešais Ziemeļu nākotnes forums, kurā piedalās Ziemeļvalstu, Baltijas valstu un Lielbritānijas premjeri, Rīgā notiek ceturtdien. Forumā piedalās valsts, privātā un nevalstiskā sektora pārstāvji, kā arī pētnieki no Apvienotās Karalistes, Dānijas, Igaunijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas. Kopumā foruma diskusijās piedalījās ap 100 cilvēku.

Pirmo reizi šāds forums notika 2011.gada janvārī Londonā, bet otro – 2012.gada februārī Stokholmā, kura noslēgumā valstu vadītāji atbalstīja Latvijas priekšlikumu trešo forumu organizēt Rīgā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+