×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

Doms ne tikai reliģijai


Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Jau šo piektdien sāksies kampaņa “Ar domu par barikādēm”, kuras laikā sabiedriskā kustība “Mans Doms” iecerējusi sākt līdzekļu vākšanu jaunas vitrāžas izveidei Doma baznīcā, kas būs veltīta 1991. gada janvāra notikumu piemiņai. 


Jaunā vitrāža, kuras izveidei kopumā nepieciešami aptuveni 30 000 latu, atradīsies Rīgas Doma kreisajā pusē un būs labi saredzama no Doma laukuma, atgādinot par barikāžu notikumiem. “Doma baznīcai vitrāžas ir visos logos – par tādām dēvē arī baltos rombus it kā tukšajos logos,” skaidro Doma draudzes priekšnieks Kaspars Upītis. “Jaunā vitrāža varētu atrasties Marijas kapelā vai Doma ziemeļu pusē, kur logi nav tik lieli kā tie ar krāsainajām vitrāžām,” norāda draudzes priekšnieks.

Jauna vitrāža, kas iemūžinātu visai Latvijai būtiskos 1991. gada janvāra notikumus, ir tikai apsveicama, uzskata Doma baznīcā, kā piemēru minot Solsberijas katedrāli, kuras 750 gadu jubilejā fasāde izrotāta ar jaunu figūru – piemiņu kādam bīskapam Sudānā, kuru nogalinājuši nemiernieki.

Kaspars Upītis, Rīgas Doma draudzes priekšnieks: “Domā pašlaik notiek rekonstrukcija, kurai nepieciešami milzīgi līdzekļi. Protams, var rīkot ziedojumu vākšanas kampaņas šim nolūkam, taču cilvēkiem zudīs motivācija to darīt, jo šie darbi nav tik ātri paveicami. Tādēļ prieks, ka šī jaunā iecere rezultātu var sniegt salīdzinoši ātri, piesaistot cilvēkus Domam ne tikai kā reliģiskam objektam, bet arī kā visas tautas simbolam, jo Doms ir vēstures liecinieks un katram asociējas ar ko citu.”

Projekts “Mans Doms” sākts šā gada novembrī, sadarbojoties biedrībai “Ascendum” un Rīgas Doma draudzei, un turpināsies gada garumā. Tā mērķis ir atjaunot Rīgas Doma sabiedrisko nozīmību, piešķirot šim izcilajam arhitektūras un vēstures piemineklim jaunu vērtību. Projekta laikā tiks rīkoti koncerti, izstādes un citi pasākumi visu vecumu auditorijai Doma baznīcā un baznīcas dārzā.

Zaiga Pūce, biedrības “Ascendum” valdes priekšsēdētāja: “Visa gada garumā Domā plānojam visdažādākās aktivitātes. Tā, lai tas būtu interesanti kā mūzikas, mākslas un arhitektūras cienītājiem, tā jebkuram jaunam vai vecam Latvijas iedzīvotājam. Lai gan pašlaik vēl notiek saskaņošana, jau tagad varu pateikt, ka februārī Domā gaidāms grupas “Goran gora” koncerts, bet visdažādākās aktivitātes plānojam tur rīkot vismaz reizi mēnesī.”
Doms1_DB_8

Zaiga Pūce cer uz aktīvu sabiedrības līdzdarbību, ne vien ziedojot naudu, bet gan veidojot kopīgu apziņu par to, ka barikādes ir 20. gadsimta būtiskākais notikums Latvijā visiem vecumiem un jebkurai tautībai.

Savu atbalstu Doma sabiedriskās nozīmības atjaunošanai izteicis arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks: “Rīga ir bagāta ar vairākām spožām arhitektūras pērlēm, kas nes sevī vienreizēju mantojumu un gadsimtu vēstures elpu. Arī es pats kā privātpersona, kā Latvijas un Rīgas iedzīvotājs noteikti ņemšu dalību sabiedriskās kustības “Rīgas Doms” rīkotajā labdarības kampaņā un atbalstīšu jauno baznīcas vitrāžu izveidi, tāpat aicināšu to darīt arī savus kolēģus, citus Rīgas domes deputātus,” atzīmē vicemērs.

Atgādināsim, ka Rīgas dome dievnama atjaunošanai – jumta nomaiņai, fasādes restaurācijai un baznīcas seno telpu atjaunošanai – jau piešķīrusi divus miljonus latu.

 

 

 

 

Uzziņa

Vairāk par kampaņu “Ar domu par barikādēm”: www.mansdoms.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+