×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

DP saskata pārkāpumu PSRS simbolikas izmantošanā pie Spilves lidostas

Spilves

Drošības policija (DP) saskatījusi administratīvu pārkāpumu PSRS un Latvijas PSR karogu izvietošanā pie Spilves lidostas.

 

Kā ziņots, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas domes deputātu frakcija vērsās ar iesniegumu DP, lai tā ierosinātu krimināllietu par PSRS un Latvijas PSR karogu izvietošanu laukumā pie Spilves lidostas.

Drošības policija, izvērtējot iesniegumā minētos faktus, konstatēja, ka tajā norādītais pārkāpums atbilst Administratīvo pārkāpumu kodeksa pazīmēm, un atbilstoši piekritībai pārsūtīja to Valsts policijai.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par publisko izklaides un svētku pasākumu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu paredz brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām līdz 250 latiem, vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm, bet juridiskajām personām uzliek naudas sodu līdz 2000 latu.

Rīgas domes VL-TB/LNNK frakcijas deputāti uzskata, ka simbolikas izvietošana ir nepieļaujama, un lūdza izvērtēt pasākuma organizētāju atbildību atbilstoši Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumam. Minētais likums nosaka, ka publiskos pasākumos ir aizliegts izmantot bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku un nacistiskās Vācijas karogus.

Karogi 14.septembrī tika izvietoti laukumā pie lidostas un bija publiski apskatāmi. Kaut arī lidostas ēkas nomnieks SIA “TMC” norādījis, ka minētajā datumā noticis slēgts pasākums, simbolika bija redzama ārpus telpām un jebkuram publiski pieejamā vietā.

“Totalitāro režīmu slavināšana un simbolikas lietošana Latvijā ir aizliegta, tāpēc uzskatām, ka komunistiskās un padomju savienības atribūtikas izvietošana publiskai apskatei ir necienīga attieksme pret valsti un apdraud drošību,” pauž domes deputāts Ritvars Jansons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+