×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
2. aprīlis, 2017
Drukāt

Druķis aiziet no Būvniecības valsts kontroles biroja (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Būvniecības valsts kontroles biroja direktors pēc abpusējās vienošanās ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu (“Vienotība”) atstāj amatu, ziņo LTV raidījums “de facto”.

Latvijas televīzija skaidro, ka Druķa pēdējā darba diena bija piektdien un viņa aiziešana saistīta ar Rīgas apgabaltiesas spriedumu. Raidījuma “de facto” rīcībā ir Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas spriedums strīdā starp Pēteri Druķi un viņa iepriekšējo darba vietu, uzņēmumu “Inspecta Latvia”.

No sprieduma teksta izriet, ka Pēteris Druķis no uzņēmuma līdzekļiem samaksājis 7 455 eiro par savu kāzu mielastu, iegādājies sadzīves tehniku, kā arī mēbeļu komplektu. Par saņemšanu parakstījās “Inspecta Latvia” darbiniece Lāsma Stankeviča, kura vēlāk kļuva par Druķa sievu.

Apgabaltiesas spriedums – “Inspecta” no bijušā darbinieka drīkst piedzīt visus kāzu mielasta, mēbeļu un sadzīves tehnikas izmaksas, ka arī citus zaudējumus. Kopumā tie ir teju 14 500 eiro. Spriedums stājies spēkā tikai daļēji, Druķis to arī pārsūdzējis.

Būvniecības valsts kontroles birojā Druķis stādā jau divus gadus. Par strīdu ar “Inspecta” viņš Ekonomikas ministrijai pastatījis pirms apstiprināšanas amatā, taču to, kādas ir “Inspecta” pretenzijas pret viņu, Druķis neminēja. Uzzinājis par mediju interesi, ierēdnis šo ceturtdien aizgājis pie ministra, un piektdiena kļuva par viņa pēdējo darba dienu Būvniecības valsts kontroles birojā. Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens skaidro, ka lēmums pieņemts rūpēs par Būvniecības valsts kontroles reputāciju.

Valsts policijā “de facto” uzzināja, ka krimināllieta, kas 2014. gada sākta pēc “Inspecta” iesnieguma par iespējamo uzņēmuma mantas un naudas piesavināšanas, joprojām atrodas izmeklēšanas posmā. Ekonomikas ministrija par krimināllietu uzzināja pirms diviem gadiem, dienu pēc Druķa apstiprināšanas amata, bet nolēma, ka tā netraucēs viņam pildīt savus amata pienākumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā teicis kāds gudrs cilvēks – amats cilvēku nemaina, ja viņš ir bijis maita, tad ieņemot ietekmīgu amatu, viņš kļūst par ietekmīgu maitu…

Draugiem Facebook Twitter Google+