Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
25. oktobris, 2013
Drukāt

Dzīvnieku aizstāvji vienoti iestājas pret zvēraudzētavas būvi Gramzdā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Kažokzvēru audzētavas SIA "Gauja AB" produkcija.

Vairākas vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas vērsušās pie Priekules novada domes deputātiem, lūdzot nepieļaut jaunas zvēraudzētavas būvniecību Gramzdas pagastā, informēja biedrībā “Dzīvnieku brīvība”.

Septembrī notikusi sabiedriskā apspriešana par to, vai Gramzdas pagastā atļaut jaunas zvēraudzētavas būvniecību, un nākamnedēļ, 31.oktobrī, Priekules novada domei jāpieņem lēmums, vai atļaut zvēraudzētavas būvniecību. Tāpēc 11 vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas domes deputātiem nosūtījušas vēstuli, aicinot ņemt vērā zvēraudzēšanas problemātiskos aspektus.

Vēstulē deputāti tiek informēti par galvenajām nozares problēmām, atgādināts par Eiropas Komisijas Dzīvnieku labturības un veselības zinātniskās komitejas secinājumiem, ka kažokzvēru audzēšanas nozarē nav iespējams nodrošināt sugai piemērotus dzīves apstākļus un tādējādi arī dzīvnieku labturību.

Organizācijas arī aicina ņemt vērā, ka paši vietējie iedzīvotāji ir noraidoši pret zvēraudzētavas būvniecību – septembrī notikušajā sabiedriskajā apspriešanā liela daļa atnākušo pauduši neapmierinātību ar plānoto projektu. Viņuprāt, tas var būtiski pasliktināt tuvāko iedzīvotāju dzīves kvalitāti un negatīvi ietekmēt viņu galvenās nodarbošanās – lauksaimniecības – attīstību. Pēc dzīvnieku aizstāvju domām, deputātiem arī būtu jāņem vērā, ka pēdējo gadu laikā Eiropā arvien vairāk valstu pieņem lēmumu slēgt šo nozari, jo, pieaugot cilvēku informētībai, sabiedrība to atzīst kā neētisku un nevajadzīgu.

“Fakts, ka gandrīz visas lielākās Latvijas vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas vienoti iestājas pret zvēraudzēšanas industrijas paplašināšanu Latvijā, ir svarīgs signāls tam, ka jautājums prasa rūpīgu izvērtēšanu ne tikai pēc tā šauri ekonomiskajiem aspektiem,” pauž biedrības “Dzīvnieku brīvība” pārstāvis Aivars Andersons.

Atklāto vēstuli parakstījuši organizāciju “Dzīvnieku brīvība”, “Vides aizsardzības klubs”, “Pasaules Dabas fonds”, “Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa”, “Dzīvnieku drauga fonds”, “Dzīvnieku SOS”, “homo ecos: “, “Zaļā brīvība”, “Latvijas Zemes draugi”, “Dzīvnieku pansija Ulubele” un “Vides vārds” valdes locekļi.

Jau ziņots, ka iniciatīvā “Par kažokzvēru aizsardzību” savākti nepieciešamie 10 000 paraksti, lai Saeimā iesniegtu likumprojektu par kažokzvēru nozares pakāpenisku slēgšanu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šķiet,ka šiem dzīvnieku draugiem ir stipri vien jumts aizbraucis —- līdz pat atklāti redzamam idiotismam !Nākošais solis būs aizkapēt visas cūku fermas,tad govju fermas un vistu fermas ! Un visi cilvēki staigās dermantīna mētelīšos un plastikāta kurpēs. Un visi grauzīs salātus un būs ārprātā laimīgi !

  2. Katram šai pasaulē sava vieta! Ūdelei rotāt kažoku, dzīvnieku “draugiem” nodarboties ar savu hobiju!

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (3)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+