Mobilā versija
+2.3°C
Kazimirs, Izidors
Piektdiena, 24. marts, 2017
29. septembris, 2014
Drukāt

Eksperts: Latvijā ir daudz vairāk reiderisma gadījumu, nekā publiski izskan (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Latvijā ir daudz vairāk reiderisma gadījumu, bet ne visi izskan publiski, pirmdien Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkotajā konferencē par reiderisma jeb uzņēmuma darbības paralizēšanas un pārņemšanas shēmu ierobežošanu atzina Ārvalstu investoru padomes Latvijā tiesu sistēmas efektivitātes darba grupas vadītājs, zvērināts advokāts Māris Vainovskis.

Vainovskis norādīja, ka Latvijā ir daudz vairāk reiderisma gadījumu, nekā publiski izskan, jo daudzos gadījumos cietušie uzņēmumi nevēlas šo problēmu risināt publiskajā telpā.

Pēc eksperta teiktā, Latvijā lielākā problēma tiesību jomā ir saistīta ar efektivitāti strīdu risināšanā, jo ne velti Latvija Pasaules Bankas pētījumā “Doing Business” šajā jomā atrodas otrajā simtā.

“Lai arī Latvijā ir uzlabots normatīvais regulējums, tomēr problēma joprojām saglabājas tiesību aizsardzības sistēmas efektivitātē un vājumā. Tā ir pati galvenā problēma, kas jārisina,” uzsvēra advokāts.

Runājot par reiderisma riskam pakļautajiem uzņēmumiem, eksperts atzina, ka šī problēma var skart un parasti skar uzņēmumus, kuros ir vērojami dalībnieku savstarpējie strīdi, uzņēmumus ar būtiskām kredītsaistībām, kā arī lieliem aktīviem.

Tomēr, pēc Vainovska teiktā, pirms reiderisma gadījums nonācis tiesā, uzņēmumiem jau savlaicīgi ir jādara viss, lai šādu risku neitralizētu.

“Lielākoties uzņēmumi ir paši vainīgi, nonākot šādā situācijā. Lai no tā izvairītos, uzņēmumiem ir savlaicīgi jāsakārto korporatīvā pārvalde un uzraudzība u.c. jomas. Likumdošanu var pakāpeniski uzlabot, tomēr svarīgāk ir tas, kā uzņēmumi praksē spēj neitralizēt reiderisma draudus,” uzsvēra advokāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. piem . mārupes siltumnīcas

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (12)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (5)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+