Kultūra
Mūzika

Ērģeļmūzikas brīnumi Liepājā 16


Liepājas Ērģeļmūzikas festivāla atklāšanas koncertā uzstāsies arī virtuozā ērģelniece Liene Andreta Kalnciema.
Liepājas Ērģeļmūzikas festivāla atklāšanas koncertā uzstāsies arī virtuozā ērģelniece Liene Andreta Kalnciema.
Publicitātes foto

Ceturtdien, 14. septembrī, plkst. 19 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē ar koncertu “Jubilate Deo” tiks ieskandināts Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls, kas notiks jau sešpadsmito reizi. Ērģeļmūziku varēs baudīt gan Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, kas lepojas ar pasaulē unikālām ērģelēm ar vairāk nekā 7000 stabuļu, gan Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē, gan Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā.

Atklāšanas koncertā skanēs dzirkstošais un skanīgais Marlēnas Keines soprāns, uzstāsies arī viesis no Igaunijas – kontrtenors Ka Bo Čans, muzicējot kopā ar vienu no izcilākajām latviešu flautistēm Ditu Krenbergu un virtuozo ērģelnieci Lieni Andretu Kalnciemu. Svētdien, 17. septembrī, plkst. 17 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē koncertā “Mūzika stīgām un stabulēm” varēs dzirdēt čellu grupas ansambli “Čellu DREAM TEAM” kopā ar Lielās mūzikas balvas laureāti, ērģelnieci Kristīni Adamaiti.

Piektdien, 22. septembrī, plkst. 19 Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē notiks koncerts “Sarunas ar dzimteni”, kurā apvienojušies mūziķi, kas dzīvo dažādās pasaules malās – ērģelniece Kristīne Adamaite, soprāns Ieva Parša, latviešu čellists no Kanādas Juris Ķeniņš un saksofonists Artis Sīmanis. Ārpus Latvijas rak­stošos komponistus pārstāvēs Lolita Ritmane no ASV ar jaundarbu, kas radīts tieši šai koncertprogrammai. Latviju programmā pārstāvēs Rihards Dubra ar skaņdarbu, kurā izmantoti Broņislavas Mārtuževas dzejas fragmenti (pirmatskaņojums). Kā atcere komponistam Pēterim Plakidim izskanēs viņa dziesma “Sarkanā svece”. Programmā iekļauts arī šā gada jubilāra Ērika Ešenvalda skaņdarbs saksofonam un ērģelēm “Adoremus in Aeternum”, kā arī Alfrēda Kalniņa, Aldoņa Kalniņa un Jāņa Ivanova mūzika. Savukārt sestdien, 23. septembrī, plkst. 13 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē mazie klausītāji ar vecākiem varēs klausīties koncertu “Kā Lauvēns pasaules lielākās ērģeles gāja meklēt!”. Muzikālais stāsts par to, kā Liepājas ģerboņa lauva gāja meklēt pasaules lielākās ērģeles, tiks austs Sen-Sansa, Baha, Grīga, Šostakoviča, Mocarta u. c. skaņdarbu ietērpā, ko iedzīvinās ērģelniece Larisa Carjkova kopā ar vijolnieku Juriju Savkinu, savukārt lauvas lomā iejutīsies ceļojošā leļļu teātra “Maska” aktieris Pēteris Trups. Uz šo koncertu par ieejas biļeti derēs arī paša radīts zīmējums, dzejolis, stāsts, skaņdarbs vai pasaka par mūzikas tēmu.

 

Liepājas Ērģeļmūzikas festivāla izlase

* 28. septembrī plkst. 19 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē – koncerts “Satikšanās” – (ērģelniece Renata Marcinkute-Lezjē un soprāns Asta Krikšķjunaite).

* 29. septembrī plkst. 18 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē – ērģelniece Ilona Birģele kopā ar elektriskās ģitāras spēles meistaru Armandu Alksni.

* 30. septembrī plkst. 18 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē – koncerts “Ziemeļu ceļojums” (ērģelnieks Džeimss D. Hiks no ASV). Šis koncerts 28. septembrī plkst. 18 – arī Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā.

LA.lv