Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
21. februāris, 2014
Drukāt

ES nosaka vienlīdzīgu valsts atbalstu lidsabiedrībām

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Komisija (EK) vakar veica grozījumus valsts atbalsta noteikumos, nosakot vienlīdzīgas atbalsta normas zemo cenu aviokompānijām un klasiskajām lidsabiedrībām.

Jaunie noteikumi “nodrošinās godīgu konkurenci neatkarīgi no biznesa modeļa – no flagmaņu lidsabiedrībām līdz zemo cenu aviosabiedrībām, no reģionālām lidostām līdz lieliem aviosatiksmes mezgliem”, paziņoja Eiropas Savienības konkurences komisārs Hoakins Almunja.

Jaunie noteikumi paredz, ka reģionālām lidostām ar mazāk nekā trim miljoniem pasažieru gadā palīdzība būs atļauta uz 10 gadu ilgu pārejas posmu, lai dotu tām “laiku sava biznesa modeļa pielāgošanai”. Lidostas ar mazāk nekā 700 tūkstošiem pasažieru gadā izpelnīsies īpašu attieksmi, kas nodrošinās tām augstākus palīdzības līmeņus un situācijas pārskatīšanu pēc pieciem gadiem. EK paziņoja, ka valsts atbalsts lidostas infrastruktūrai tiks pieļauts, “ja ir patiesa vajadzība pēc transporta un valsts atbalsts nepieciešams, lai nodrošinātu reģiona pieejamību”.

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+