Latvijā
Sabiedrība

Esat čekas maisos? Jā, noteikti, atzīstas uzņēmējs Ķirsons18

Foto – LETA

Vai esat čekas maisos? Jā, noteikti, uz jautājumu atbildēja pazīstamais uzņēmējs, “Lido” īpašnieks Gunārs Ķirsons intervijas laikā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”. Šo jautājumu uzdeva radio klausītāja.

“Jā, noteikti. Man pat bailes. Es saviem darbiniekiem esmu teicis par to. Man ir sirdsapziņa tīra no tā. Maisus ātrāk jāver vaļā, lai tur parādās viss. Kad strādāju par bārmeni un man teica, tev jābrauc uz olimpiādi, un vai tu brauksi vai nebrauksi, tev vajadzēs [sadarboties], bet es tos čekistus pats izmantoju, nevis viņi mani. Es Sibīrijā piedzimu, mans tēvs bija izsūtīts un to izdarīja čekisti. Un vai viņi domāja, ka es uz viņiem strādāšu? Nodomāju, tik daudz prāta man pietiks, lai viņi strādātu uz mani,” atbildēja uzņēmējs.

Gunārs Ķirsons ’80. gada olimpisko spēļu laikā, kas daļēji notika arī Tallinā, strādāja kā bārmenis. Kā viņš pats stāstījis intervijās iepriekš medijos, viņu tur nosūtīja Rīgas restorāns kā vienu no labākajiem.

Saistītie raksti

“Mani ziņojumi, kuri tika prasīti, es viņus šmaucu tā kā…..Vienu piemēru varu pateikt. Viens puisis aizmuka uz Ameriku. Man prasīja, ko tu par to domā? Es viņiem teicu, ka viņš tikai tagad nopirka dzīvokli, kā viņš var mukt? Un tā vajadzēja visus “durīt”, šmaukt (..) To nevarēja nedarīt [sadarboties], tad tev bija jāiet grāvji rakt. Ir viens otrs, kas bija labs zinātnieks, izglītots mākslinieks, viņam vajadzēja kaut kur braukt [uz ārzemēm], viņš nevarēja to nedarīt! Bet cik viņam ir tīra sirdsapziņa, par to jārunā un jāskatās. Tā ka maisi ir jātaisa vaļā un no tā nav jābaidās,” uzskata Ķirsons.

Jau ziņots, ka šobrīd Saeima konceptuāli ir atbalstījusi likumprojektu, kas paredz Latvijas PSR Valsts drošības komitejas dokumentu nodošanu mūžīgai glabāšanai kā nedalāmu kopumu Latvijas Nacionālajam arhīvam un padarīt tos publiski pieejamus pētniecībai no 2019.gada 1.maija.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ģimene gadiem netiek nopirktajā dzīvoklī – iepriekšējam īpašniekam viltīgi izstrādāta shēma
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
No šodienas “PNB bankas” klientiem sāk garantēto atlīdzību izmaksas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Pēdējā diennaktī visvairāk lijis Latgalē; pa dienu būtiskus nokrišņus nesola
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Izklaide ar nosaukumu “nu, valdība kritīs?”
45 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
VIDEO: Demonstrācijā cer atmodināt Dundagu
30 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
12 stundas