×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. novembris, 2015
Drukāt

Filmas “Amy” veidotāji uzņems kinolenti par “Oasis”

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Biogrāfiskās filmas “Amy” veidotāji uzņems jaunu pilnmetrāžas kinolenti par izjukušo britu rokgrupu “Oasis”.

Filmā būs atspoguļoti notikumi no “1991. gada, kad Noels Galahers pievienojās sava brāļa Līema grupai”, līdz pat tās izjukšanai 2009. gadā brāļu starpā notikuša strīda dēļ.

Populārās filmas “Amy” režisors Asifs Kapadija būs jaunās kinolentes producents, un tajā iesaistīsies arī citi radošās komandas locekļi. Savukārt jaunās filmas režisora amats uzticēts Metam Vaitkrosam, kurš izveidojis britu rokgrupas “The Stone Roses” filmu “Spike Island”.

“Oasis” kinolentes veidotāju paziņojumā teikts, ka viņiem būšot vēl nepieredzēti brīva pieeja grupai un tās dalībnieku rīcībā esošajiem materiāliem.

Grupa “Oasis” sākotnēji bija pazīstama ar nosaukumu “Rain”. 1993. gadā tā noslēdza līgumu ar ierakstu kompāniju “Creation Records” un pēc gada izdeva pirmo albumu “Definitely Maybe”. Lai arī ieraksts guva panākumus mūzikas topos, brāļu Galaheru saspīlētās attiecības izraisīja vairākus skandālus.

1994. gadā Noels Galahers pameta koncertu Losandželosā, jo brālis izteica aizvainojošas piezīmes par amerikāņu klausītājiem un iesita viņam pa galvu ar tamburīnu.

Vēlāk brāļi salaba un ierakstīja grupas slavenāko albumu “(What’s The Story) Morning Glory”.

Turpmāko desmit gadu laikā “Oasis” astoņas reizes sasniedza britu mūzikas topa pirmo vietu, saņēma 15 žurnāla NME balvas un piecus BRIT apbalvojumus. Taču grupas dalībnieku biežie strīdi sasniedza kulmināciju 2009. gada koncertā Parīzē, kad brāļu starpā izcēlās agresīvs konflikts. Noels Galahers paziņoja par aiziešanu no grupas.

Kopš tā laika brāļi Galaheri turpinājuši muzicēt atsevišķi. Oktobrī Noela Galahera grupas “High Flying Birds” otrais albums “Chasing Yesterday” tika atzīts par gada labāko albumu žurnāla “Q” apbalvošanas ceremonijā Londonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+