×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
16. augusts, 2016
Drukāt

Finanšu ministre piedāvā VID vadītāja atalgojumu noteikt 8100 eiro mēnesī (12)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) koalīcijas partneriem piedāvājusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora mēneša bruto atalgojumu noteikt 8100 eiro apmērā.

Reizniece-Ozola aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka VID vadītāja atalgojumam ir jābūt līdzvērtīgam lielas valsts kapitālsabiedrības vadītāja atalgojumam. “Kopējie griesti varētu būt 8100 eiro, no kuriem bruto pamatalga būtu nedaudz virs 5000 eiro ar iespēju par kvalitatīvu darbu saņemt piemaksas 60% apmērā no mēneša atalgojuma,” skaidroja ministre.

Šajā jautājumā koalīcija lēmumu neesot pieņēmusi, tomēr, pēc Reiznieces-Ozolas teiktā, tika saklausīts koalīcijas partneru atbalsts.

“Koalīcijā bija saklausāms konceptuāls atbalsts, jo, ja tiek rīkots jauns konkurss uz VID vadītāja amatu, ir nepieciešami jauni spēles noteikumi. Zemā atsaucība iepriekšējā VID vadītāja amata konkursā bija saistīta tieši ar VID vadītāja atalgojumu, jo privātajā sektorā strādājošie eksperti saņem stipri lielāku atalgojumu,” atzina Reizniece-Ozola.

Ministre atgādināja, ka Valsts kanceleja līdz šā gada rudenim izstrādās priekšlikumus, kā motivēt kvalificētākos valsts pārvaldes vadītājus, taču lēmums par VID vadītāja atalgojumu ir jāpieņem ātrāk. “Mans priekšlikums par VID vadītāja atalgojumu ir pirmais solis uz plašāku motivācijas palielināšanu valsts pārvaldē,” piebilda Reizniece-Ozola.

Lai pieņemtu lēmumu par VID vadītāja atalgojumu, Finanšu ministrijai (FM) nepieciešams izstrādāt grozījumus Atlīdzības likumā. Ja Reiznieces-Ozolas priekšlikums gūs koalīcijas atbalstu, tad likuma grozījumus Saeima varētu pieņemt steidzamības kārtā ārpus budžeta paketes.

“Līdzekļus VID vadītāja atalgojuma palielināšanai ņemsim no pašreizējā budžeta. Tāpat FM jau no gada sākuma kā prioritāti ir izvirzījusi VID darbinieku motivēšanu un atalgojuma palielināšanu, kas tiks arī pildīts. VID darbinieku motivācijas pasākumi paredz, ka VID vadītāja kompetencē būs sadalīt finanšu līdzekļus – vai nu palielinot atalgojumu tiem, kas strādā lielākā riska zonā, vai arī izdalīt līdzekļus visiem, kas, manuprāt, nav labākais variants,” atzina Reizniece-Ozola.

Iepriekšējās VID ģenerāldirektores Ināras Pētersones atalgojums pirms nodokļu nomaksas bija 2441 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. 8100 eiro tas biški par lielu, ne lielaka 2500 citadi ta ir nirgsanas par tautu.

 2. Var jau tālu aiziet nekaunībā, bet kas par traku, tas par traku. Visur nauda, nauda, nauda! Tas tikai tādēļ, ka Latvijai nepieder Sibīrija. Ja par tām lietām, kuras ir nākušas zināmas, iedotu bezmaksas ceļa zīmi uz šo austrumu apgabalu, iespējams, amatos esošie sāktu domāt par tādu aizmirstu kategoriju kā godaprāts un samērīgums. Tagad jau par pamuļķiem sāk palikt.

 3. Domāju, ka ministre ir gudrāka. Algas vajag palielināt nodokļu inspektoriem, jo grūti palikt godīgam, ja ikdienā ir darīšana ar blēžiem un milzīgām naudas summām bet pašam niecīga alga.

 4. Tā jau ir ņirgāšanās par tautu.Brīnās ,ka nekam valstij nav naudas.Kā tad būs,ja ierēdņiem viss sagrūsts rīklē.Es tikai nesaprotu cik ilgi tauta cietīs ierēdņu patvaļu!

 5. nežēlīgās tautasdziesmas Atbildēt

  Dod, māmiņa, kam dodama, nedod mani ministram!
  Ministrs mīlēs nežēlīgi, visu naudu atņemdams,
  Visu naudu atņemdams, vēl vairak prasīdams –
  Iztikt viņš nevarot zem astoņiem tukstošiem!

 6. MINIstrieni Ozolu,jadzen krumos.

 7. Pareizi,cerams ka tad nenems kukulus

  • latvieši var būt lepni, ka šiem ierēdņi nav lēti, – jo lielāka alga, jo lielāks kukulis saņemams, neies jau pa pasauli blamēdamies, ka šie tādi pieclatnieki, kurus visi mīl

 8. Piedāvāju patriekt ministrieni no amata par nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu un cilvēknīēju ideoloģijas (ka labus ienākumus vajag tikai ministriem un vaditājiem) sludināšanu.

 9. interesanti zināt, cik tad ministrei pašai ir alga ?

 10. Tad kāpēc tagad uzreiz tāds kāpums algas palielināšanai ?

 11. Diez vai liel un bagātvalstu ieredņi saņem tādas algas kā nošņurkuša kolchoza kantoristi ar lielummāniju un mazspējīgumu apsisti.

Draugiem Facebook Twitter Google+