Sports
Ziemas sports

“Fischer” Slēpošanas centrs Siguldā atzīts par atbilstošu starptautiskiem sacensību standartiem0


“Fischer” Slēpošanas centrs Siguldā.
“Fischer” Slēpošanas centrs Siguldā.
Foto: Publicitātes foto

Lai varētu veiksmīgi turpināt rīkot Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) statusa sacensības distanču slēpošanā Siguldā, ir pagarināta homogolācija “Fischer” Slēpošanas centra trasēm, portālu “la.lv” informēja “Siguldas Sporta serviss” sabiedrisko attiecību un mārketinga pārstāve Santa Lazdāne.

Pirmo reizi homogolācijas sertifikātu slēpošanas centrs ieguva 2015.gadā, kad trasē ieradās homogolācijas inspektors Janne Pilvess no Somijas, kurš pārbaudīja jaunizveidoto distanču slēpošanas trasi. Tagad homogolācija pagarināta visām trim distancēm – 1,35 km sprinta distancei, kā arī abām distancēm 3,3 km un 3,75 km garumā.

Sprinta distancē augstuma starpība ir 12 m, maksimālais kāpums 16 m, bet kopējais kāpums 34 m. Garākajā 3,75 km distancē augstuma starpība sasniedz 63 m, maksimālais kāpums ir 38 m, bet pavisam kopā kāpums sniedzas pāri simtam – 102 m.

“Fischer” Slēpošanas centra trase no FIS ir saņēmusi jaunos sertifikātus, un homogolācija trasei ir derīga līdz 2024. gada 30.jūnijam.

FIS ir izstrādājusi starptautisku vērtēšanas sistēmu, lai izveidotu atbilstošas distanču slēpošanas trases, kas ir piemērotas mūsdienu sacensību formātam. Homogolācijas novērtējums ietver ne tikai trases dizainu, bet arī trases apkārtnes izkārtojumu un to infrastruktūru. Iegūtais sertifikāts pierāda, ka trase ir atbilstoša un pieejama Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) līmeņa sacensībām. Piemēram, 2019. gada Latvijas čempionāta viens no posmiem distanču slēpošanā tika aizvadīts “Fischer” Slēpošanās centrā, Siguldā.

Sportistiem piedaloties FIS sacensībās, pēc uzrādītajiem rezultātiem tiek piešķirti punkti FIS rangā. Augstāka vieta FIS rangā nodrošina sportistam iespēju pārstāvēt savu valsti pasaules čempionātā vai olimpiādē.

Saistītie raksti

Kopumā Latvijā ir trīs distanču slēpošanas trases, kurām ir derīgs homogolācijas sertifikāts – Madonas Smecersila trase, slēpošanas un biatlona centrs “Cēsis” un “Fischer” Slēpošanas centrs. Siguldā FIS sertifikātu ieguvusi arī kalnu slēpošanas bāze – Siguldas Pilsētas trase, kam homogolācijas sertifikāts derīgs līdz 2024. gada 1. novembrim.

“Fischer” Slēpošanas centrs piedāvā slēpotājiem vienīgo saldēto trasi Austrumeiropā 1,25 kilometru garumā, zem kuras izbūvētā saldējošā sistēma ļauj uzturēt sniega segumu pat mainīgos laikapstākļos, tādējādi pagarinot slēpošanas sezonas ilgumu. Vasarā apmeklētājiem pieejams 1,25 km garš asfaltēts aplis, kas īpaši piemērots rollerslēpotājiem un skrituļslidotājiem, taču tajā var arī skriet, nūjot un braukt ar velosipēdu.

LA.lv
LE
LETA
Sports
Sevastova un Ostapenko Jūrmalā nevar satikties ātrāk par finālu
11 stundas
LA
LA.LV
Sports
TIEŠRAIDE: “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta sacensības Biķernieku trasē
Tiešraide 12 stundas
LE
LETA
Sports
Škēpmetējs Suntažs ar personisko rekordu tiek pie Eiropas sudraba
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
7 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
6 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 11 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
7 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
7 stundas