Latvijā
Politika

FOTO: Roku rokā ar cieņpilnu attieksmi. VID apņemas kļūt laipnāks3

Foto: LETA/Zane Bitere

Šodien Krišjānis Kariņš pirmo reizi kā Ministru prezidents viesojās Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Kopā ar dienesta ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi tika pārrunātas VID aktualitātes, ēnu ekonomikas mazināšana un valsts iestādes darbinieku attieksmes jautājums.

Novērtē VID paveikto

“Ēnu ekonomika ir viens no lielākajiem mūsu tautsaimniecības attīstības kavēkļiem. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ mūsu pensijas ir tik mazas un investīciju līmenis tik zems. Ēnu ekonomika kropļo mūsu uzņēmējdarbības vidi,” stingrus vārdus pēc iepazīšanās vizītes sacīja Ministru prezidents K. Kariņš, kurš uzslavēja VID pēdējo gadu darbu.

“Šodienas tikšanās bija ļoti patīkama un interaktīva. Esmu gandarīts redzot, cik ļoti ieņēmumu dienests pēdējo gadu laikā ir mainījies un attīstījies uz labo pusi. Arī cīņa ar nodokļu nemaksātājiem VID notiek ļoti strukturēti un uzņēmumu analīzes rīki ir ļoti efektīvi. Nav noslēpums, ka mūsu valstī ir godprātīgi uzņēmēji, kas nomaksā visus nodokļus un ir arī tādi, kas to nedara.

Un tie, kas nodokļus nemaksā atņem algu ārstiem, skolotājiem un pensiju senioriem.

Tas ir viens no iemesliem, kādēļ ekonomiski neesam tik attīstīti, cik varētu būt. Taču tas, ko redzēju šodien, liecina – agri vai vēlu nodokļu nemaksātāji tiks izskaitļoti un atklāti. Par to ir liels prieks.”

Ministru prezidents tiekas ar VID ģenerāldirektori

Publiskajā telpā itin bieži nākas saskarties ar uzņēmēju sūdzībām par VID birokrātisko un nelaipno attieksmi. Īpaši pēdējā laikā, kad plašu ažiotāžu izpelnījās stāsts par restorānu, kas it kā tika slēgts VID darbību dēļ.

Attieksmes jautājumam pievērsās arī Ministru prezidents: “VID nav domāta kā represīva iestāde, kas kaitē uzņēmējiem darboties. Bet gan tāda, kas visiem tirgus dalībniekiem nodrošina vienādus spēles noteikumus. Tādēļ visiem VID darbiniekiem, kas ikdienā strādā ar klientiem, atgādinu, ka nodokļu maksātāji no valsts iestādēm sagaida laipnu attieksmi.”

Plāno samazināt nodokļu likmes

“Saprotam, ka laipna un cieņpilna attieksme pret uzņēmējiem ir tā, kas dot iespēju palielināt nodokļu ieņēmumus,” norādīja VID ģenerāldirektore I. Jaunzeme. “Laipna attieksme nemaksā neko, bet tā var dot milzīgu rezultātu.

Nodokļu maksātāji nav noziedznieki, tādēļ viss VID kolektīvs ir apņēmies pret viņiem tā neattiekties.

Mūsu mērķis ir brīvprātīga nodokļu nomaksa, jo tas ļautu pēc iespējas mazāk iejaukties uzņēmējdarbības lauciņā. Piemēram, Zviedrijā 90% nodokļu nomaksa notiek brīvprātīgi, bet pie mums – tikai 57% gadījumu. Tas nozīmē, ka valstiski mums ir uz ko tiekties. Tāpat pilnībā piekrītu Ministru prezidentam, ka ēnu ekonomika ir tā, kas bremzē mūsu attīstību. Esot ēnu ekonomikā, uzņēmumam nav iespējas apgūt jaunus tirgus un gūt izaugsmi. Tieši tādēļ tās apkarošana ir un arī būs mūsu galvenais uzdevums arī turpmāk. Kas ies roku rokā ar cieņpilnu attieksmi un brīvprātīgu nodokļu nomaksu.”

Taujāts, kā visas iepriekšminētās lietas panākt, K. Kariņš atbildēja: “Valdība iecerējusi līdz 2021. gada janvārim izskatīt esošo nodokļu sistēmu un reformas ietekmi. Identificēt trūkumus, ja tādi būs un tos uzlabot.

Saistītie raksti
Mans politiskais mērķis ilgtermiņā ir panākt, lai visi maksā nodokļus.

Tas, iespējams, ļautu samazināt nodokļu likmes un iekasēt naudu, ko pēcāk varētu novirzīt skolotāju algām, pensijām utml.”

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Tiesībsargs lūgs vērtēt aprūpes centrā “Ezerkrasti” klientiem nozīmētās zāles
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
2 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs 3
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Pirmās prognozes par laiku nedēļas nogalē un jūlija izskaņā
16 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
“Maxima” paziņo par ugunsdrošības apmācībām veikalos visā Latvijā
11 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Skaidrītei bail teikt, cik liels ir parāds: 8200 eiro par dzīvokli
56 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs 3
2 stundas