Latvijā
Sabiedrība

FOTO. Rīgas pilī Latvijas simtgadē dāvina no betona izlietu ģērboni4


“Sakret” dāvina Latvijai 100 gados īpaši veidotu dāvanu – ģērboni, 09.05.2018.
“Sakret” dāvina Latvijai 100 gados īpaši veidotu dāvanu – ģērboni, 09.05.2018.
Publicitātes foto.

Svinot valsts simtgadi, būvmaisījumu ražotājs “Sakret” šodien, 9.maijā, uzdāvināja īpaši veidotu Latvijas Republikas ģerboni Valsts prezidenta kancelejai Rīgas pilī. Turpmākajos mēnešos uzņēmums dāvinās vairāk nekā simts ģerboņus dažādām Latvijas institūcijām un visām pašvaldībām, tā portālu “La.lv” informēja uzņēmuma Sabiedrisko attiecību konsultante Rūta Grikmane.

Klātesot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniecei Ramonai Umblijai un AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājam Andrim Vanagam, svinīgi tika atklāts Latvijas ģerbonis, kas tapis no īpaša un unikāla betona maisījuma, veidojot to telpiski.

Turpmākajos mēnešos šādu dāvinājumu saņems visas novadu domes, kā arī lielās pilsētas, Rīgas Tehniskā universitāte, Biznesa augstskola ”Turība”, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

“Man ir patiess prieks šodien būt šeit tik vēsturiskā brīdī, kad “Sakret” dāvina ģerboni Rīgas pilij. Kad pirms gada sākām domāt par to, kā apsveikt Latviju simts gadu jubilejā, dzima ideja, ka viens no valsts simboliem, līdztekus karogam, ko redzam svētkos vai himnu, ko dziedam īpašos notikumos, ir nedaudz piemirsts. Tas ir Latvijas Republikas ģerbonis, ko ne katru dienu ir iespēja redzēt un izzināt,” uzrunā sacīja Vanags.

Galerijas nosaukums

“Man ir patiess lepnums, ka kopā ar Heraldikas komisiju, “Sakret” meistariem un tehnologiem izdevies radīt tik skaistu dāvanu Latvijai. Jau šo piektdien dosimies uz Daugavpili, kur Latvijas Pašvaldību savienības kongresā pasniegsim šādus ģerboņus ikvienam novadam, lai iedzīvotāji ik dienu redzētu simbolu, kas apvieno visu mūsu valsti,” atzina Vanags.

“Sakret” ģerbonis ir izliets no betona, apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu un pirms projekta uzsākšanas saņēmis Valsts Heraldikas komisijas akceptu par tā precīzu izstrādi. Tas sver 15 kilogramus, ir 420×594 mm liels un 30 mm biezs,un veidots tā, lai varētu izvietot gan iekštelpās, gan ārpusē pie ēku fasādēm.

Saistītie raksti

Latvijas ģerbonis par oficiālu simbolu kļuva 1921.gada 19.augustā. Līdz ar okupāciju to aizliedza, bet mums visiem par lielu prieku un lepnumu atjaunoja 1990.gada 15.februārī ar Augstākās Padomes lēmumu. Ģerboņa vairoga augšdaļā attēlotā zelta saule ir brīvības simbols, kas bija redzama arī latviešu strēlnieku krūšu nozīmēs un pulku karogos. Savukārt trīs piecstaru zvaigznes, kas izvietotas augšdaļā, simbolizē vēsturiski pastāvējušos novadus – Vidzemi, Latgali un Kurzemi. Sudraba grifs un lauva apvieno abus Daugavas krastus, kur pirmais simbolizē Vidzemi un Latgali, bet otrais– Kurzemi un Zemgali. Ozolu zarus apvij Latvijas karogs, kas noslēdz šo ģerboņa kopējo ietvaru.

Pirmais AS “Sakret Holdingā” ietilpstošais uzņēmums SIA “Sakret” dibināts 2003. gadā ar ražotni Rumbulā un pašreiz Holdings ar četrām rūpnīcām ir lielākais būvmaisījumu ražotājs Baltijā.

 

LA.lv