Pasaulē
Vēsture

FOTO, VIDEO. Sadama Huseina greznajā jahtā vēlas ierīkot hoteli jūrniekiem0


Diktatora Sadama Huseina luksusa jahta, 23.05.2018.
Diktatora Sadama Huseina luksusa jahta, 23.05.2018.
Foto – LETA/REUTER

Apzeltītas tualetes, greznas zāles, zīda aizkari: tāda ir Irākas diktatora Sadama Huseina luksusa jahta. Tajā ir viss, ko vien Huseina sirds vēlējās. Daudzus gadus šī jahta ar relikvijām atrodas Basras ostā, bet tagad tai meklē jaunu, demokrātisku pielietojumu, vēstī Vācijas medijs “Spiegel TV”.

Mega lielā jahta ir būvēta 1981.gadā. Tajā atrodams viss iespējamais komforts, ko vien var iedomāties. 82 metrus garajā Huseina jahtā bija vieta ne vien pašam diktatoram, bet atradās arī 17 istabas viesiem un 18 kajītes jahtas personālam, kā arī vēl daudz, daudz kas cits!

Galerijas nosaukums
Saistītie raksti

Kopš 2010.gada Huseina milzu jahta pietauvota Basras ostā, bet tai aizvien nav izdevies atrast pircēju par valdības noteiktajiem 30 miljoniem ASV dolāru. Prezidenta jahta ir aizvien labā stāvoklī, abi motori un ģeneratori funkcionē, tā “Spiegel TV” stāsta kuģa kapteinis.  Šai jahtai vajag vien regulāru uzraudzību, taču kopumā tā ir lietojama, viņš apgalvo.

Taču izbraukt ar to jūrā vairs tomēr nevajdzētu. Vēl nesen tajā bija apmetušies jūras bioloģijas studenti. “Tagad mēs vēlamies, lai tā ostā kalpotu kā viesu apmešanās vieta – pārbūvēt to tā, lai tajā varētu dzīvot ar jūrniecību saistīti cilvēki, un jūrnieki to varētu izmantot kā hoteli,” stāsta pārstāvji.

Apskati jahtu foto galerijā un video!

LA.lv