AFP/LETA

Francija sakauj spāņus un pēc 60 gadiem spēlēs pusfinālā 0

Francijas vīriešu basketbola izlase trešdien pēc 60 gadu pārtraukuma iekļuva Pasaules kausa izcīņas turnīra labāko četriniekā, ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 65:52 (15:15, 20:13, 7:15, 23:9) pārspējot mājinieci Spāniju.

Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 70

Francijas izlases visu laiku labākais sasniegums pasaules meistarsacīkstēs bijusi ceturtā vieta 1954.gadā, bet pēc tam divas reizes izdevies ierindoties piektajā vietā, ieskaitot 2006.gada turnīru.

Spēli Francijas izlase sāka ar astoņiem pēc kārtas gūtiem punktiem, tomēr pārsvaru ātri izsēja, jo Spānija atbildēja ar 10:0 izrāvienu. Otrajā ceturtdaļā atkal teju visu laiku vadībā bija Francija, kas puslaiku noslēdza ar septiņu punktu handikapu, tomēr trešajā ceturtdaļā tā guva vien septiņus punktus, nokļūstot iedzinējos ar viena punkta starpību. Ceturtajā ceturtdaļā Francijas vienībai izdevās pilnvērtīgi izmantot teicamo aizsardzību, kad 7:0 izrāvienam sekoja desmit pēc kārtas gūti punkti un līdz ar to arī nodrošināta uzvara. Francijas dominēja cīņā zem groziem – atlēkušo bumbu skaits 50 pret 28, turklāt 16 reizes tika iegūta iespēja atkārtotam uzbrukumam.

Boriss Diavs uzvarētāju labā guva 15 punktus, bet 13 punktus iekrāja Tomā Ertels. Tikmēr Spānijas vienības rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Po Gasols.

Spānijas izlase pēc 2006.gada čempionātā izcīnītās zelta medaļas ceturtdaļfinālā izstājusies nākamajos divos turnīros. Arī pirms tam labāko četriniekā komanda spēja iekļūt vien 1982.gadā.

Pusfinālā Francijas vienība spēkosies ar Serbiju, kas trešdien ar rezultātu 84:56 pārspēja Brazīliju. Serbijas basketbolisti 1998. un 2002.gadā kļuva par pasaules čempioniem, pēc tam 2006.gadā ierindojās vien 11.vietā, bet pirms četriem gadiem izcīnīja ceturto pozīciju.

Kā zināms, citā pusfināla pārī spēkiem mērosies pašreizējie čempioni ASV un pagājušā čempionāta bronzas medaļnieki Lietuva.

ASV izlase ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 119:76 uzvarēja Slovēniju, pasaules meistarsacīkšu labāko četriniekā iekļūstot trešo reizi pēc kārtas un astoto reizi pēdējo deviņu turnīru laikā. Tikmēr Lietuvas izlase ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 73:61 pārspēja Turciju. Līdz ar šo zaudējumu turnīrs noslēdzās pagājušā čempionāta sudraba medaļu ieguvējai Turcijai.

Lietuvas izlase pasaules labāko četriniekā iekļuvusi otro reizi pēc kārtas. Šī izlasei ir ceturtā dalības reize planētas meistarsacīkstēs, bet pirmajos divos mēģinājumos tika ieņemta septītā vieta.

ASV un Lietuvas izlases Pasaules kausa pusfinālā tikās arī pirms četriem gadiem, kad amerikāņi bija pārāki ar 89:74.

Kā ziņots, pēc grupu turnīra no sacensībām izstājās Irāna, Ēģipte, Filipīnas, Puertoriko, Ukraina, Somija, Angola un Dienvidkoreja, bet astotdaļfinālā zaudējumus piedzīvoja Senegāla, Horvātija, Grieķija, Argentīna, Meksika, Dominikāna, Jaunzēlande un latviešu izcelsmes speciālista Andreja Lēmaņa trenētā Austrālija.