×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

Francijas policija aiztur divus vīriešus saistībā ar Tulūzas šāvēja uzbrukumiem

Foto - AFPFoto - AFP

Francijas policija aizturējusi divus vīriešus saistībā ar pērn notikušajiem Tulūzas šāvēja islāmista Mohameda Meras uzbrukumiem, kuros tika nogalināti septiņi cilvēki Tulūzas pilsētā un tās apkaimē.

Izmeklēšanai tuvs ziņu avots pastāstīja, ka abi vīrieši 28 un 30 gadu vecumā tika aizturēti Tulūzā un aizvesti uz nopratināšanu Parīzē. Francijas pretterorisma likumi ļauj viņus aizturēt uz laiku līdz četrām dienām bez apsūdzību izvirzīšanas. Ziņu avots tiesu aprindās sacīja, ka abi aizturētie bija Meras paziņas un nedēļas nogalē tika uzsākta viņu novērošana.  Francijas policija izmeklē, vai Meram bija līdzzinātāji viņa veiktajos uzbrukumos. Amatpersonas ir paudušas šaubas par to, ka viņš darbojies viens.

Decembra sākumā Francijas policija aizturēja 38 gadus vecu vīrieti Albī pilsētā un viņa draudzeni Tulūzā, uzskatot viņus par Meras līdzzinātājiem, bet neizvirzīja apsūdzības un vēlāk viņus atbrīvoja. Meras brālis Abdelkaders Mera ir apsūdzēts kā līdzdalībnieks un vēl atrodas apcietinājumā.

“Al Qaeda” simpatizējošais alžīriešu izcelsmes Francijas pilsonis Mohameds Mera 19. martā Tulūzā sarīkoja apšaudi pie ebreju vidusskolas, nogalinot trīs bērnus un vienu skolotāju. Jau pirms tam viņš 11. martā nošāva vienu karavīru Tulūzā, bet 15. martā Montobānā netālu no Tulūzas nošāva divus Francijas karavīrus un nopietni ievainoja vēl vienu. Visos trijos uzbrukumos slepkava pārvietojās ar vienu un to pašu zagto motorolleru un izmantoja vienu un to pašu ieroci. Mera 22. martā tika nošauts apšaudē ar policiju, kas kopš 21. marta rīta Tulūzā aplenca māju, kur viņš bija aizbarikādējies savā dzīvoklī. Mera tika turēts aizdomās un aplenkuma laikā uzņēmās atbildību par minētajām septiņām slepkavībām Tulūzā un Montobānā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+