×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Franču un maliešu armijas tuvojas Timbuktu

Foto - AFPFoto - AFP

Franču un maliešu armijas vienības pietuvojušās Timbuktu – vienam no lielākajiem līdz šim islāmistu kontrolētās Mali ziemeļdaļas centriem.

Armijas amatpersonas Parīzē un Bamako atklāja, ka franču un maliešu karavīri pirmdien jau kontrolē pieeju Tombuktu. Tuvojoties pilsētai, kas ir viens no nozīmīgākajiem islāmistu atbalsta bastioniem un kas nemiernieku kontrolē atrodas jau desmit mēnešus, karavīri nav sastapuši nekādu pretestību. “Mēs kontrolējam lidostu pie Timbuktu,” sacīja augsta ranga Mali armijas amatpersona. “Mēs nesastapām nekādu pretestību.”

Parīzē armijas pārstāvis zināja teikt, ka franču vadītās vienības tagad kontrolē pieeju pilsētai, kā arī apvidu starp Timbuktu un Gao. Timbuktu operācija sākta svētdien – dienu pēc tam, kad franču un Mali vienības bija ieņēmušas citu ziemeļu centru Gao, kas ir lielākā Mali valdības karaspēka un franču kontingenta uzvara karā ar islāmistiem. Francijas Aizsardzības ministrija apliecināja, ka ceļā uz Timbuktu – senu tirdzniecības pilsētu un islāma izglītības centru, kur ir apglabāti 333 musulmaņu svētie, – devies viens franču bataljons, kā arī maliešu karavīri.

Pēc sestdienas kaujām, kurās “vairāki teroristu grupējumi tika iznīcināti vai aizdzīti uz ziemeļiem”, Gao tagad kontrolē franču bataljons, Mali armija, kā arī Nigēras un Čadas karavīri, paziņoja ministrija. Franču kara lidmašīnas sestdien un svētdien Gao un Tombuktu apkaimē īstenojušas 20 uzlidojumus, teikts ministrijas paziņojumā. Gao ir lielākā no sešām pilsētām, kuras 11. janvārī sāktās kopīgās militārās operācijas gaitā franču un maliešu bruņotajiem spēkiem ir izdevies atkarot islāmistiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+